پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، خوش آمدید به سایت من . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
 
 
همیشه در آرزوی نوازش مادرم بودم!
نوشته شده در سه شنبه بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۹۲
ساعت : 22:33
نویسنده : تنکا نیوز
پ پ

گفت‌وگو با متهمی كه دنبال مقصر می‌گردد؛

همیشه در آرزوی نوازش مادرم بودم!

«نگاه به قیافه مظلومش نكنید؛ اینها آدم بشو نیستند» زن این حرف‌ها را خیلی شنیده بود. زمانی كه مچش را می‌گرفتند و مجبور می‌شد كلی قیافه دردمند به خودش بگیرد تا دل طرف مقابل بسوزد و رهایش كند. گاهی آن شخص مردد می‌شد ولی افرادی كه دورشان جمع شده بودند، نظرهای متفاوت می‌دادند. حق هم داشتند. بالاخره هركسی دوست دارد خودش و اموالش در امنیت و دور از دستبرد سارقان باشد.

موهایش را آن قدر كوتاه كرده است كه از میان تار و پود شال آبی اش بیرون زده است. اتهام این زن، كیف قاپی با لباس مردانه است. قبلاً دو بار به جرم همراه داشتن مواد و نیز سرقت وارد زندان شده بود. این بار پس از آنكه به همراه هم جرم دیگرش كه مرد بود، به عنوان مشتری وارد مغازه طلافروشی شدند و وانمود كردند زن و شوهر هستند، به دام افتادند. روش سرقت آنان از طلافروشی ها به این نحو بود كه پس از دیدن طلاهای جورواجور به بهانه مشكل پسندی زنانه مغازه را ترك می كردند و دقایقی طول می كشید كه طلافروش متوجه سرقت یك قطعه سنگین طلا می شد. پریناز نام مستعار زنی است كه طلافروش زیرك توانسته بود، وی را دستگیر كند. او 33 سال دارد و از دو هفته پیش در زندان به سر می برد. گرچه شاكی رضایت داده است ولی برای تحقیقات و بررسی بیشتر در مورد سرقت های مشابه قبلی بازداشت شده است.

درباره خودت بگو.
قیافه پدرم را درست به یاد ندارم. او همیشه با مادرم اختلاف داشت. فقط فریادها و كتك زدن هایش را به یاد دارم. 5 ساله بودم كه خبر تصادف و مرگش رسید. با آن كه مادرم دل خوشی از او نداشت ولی تا یكی دو سال بعد از فوت پدرم وضع روحی بدی داشت. وقتی به مدرسه رفتم وضع روحی مادرم خوب شده بود. خیاطی را از زیر پله خانه پدربزرگم به مغازه كوچكی منتقل كرد و به همراه برادرم فرامرز در بالكن همان مغازه زندگی می كردیم.

فرامرز از تو بزرگ تر بود؟
بله، چهار سال از من بزرگ تر بود. كودكی من و فرامرز زیاد جالب نبود. ما مجبور بودیم بدون سرو صدا در بالكن مغازه بازی كنیم مشق بنویسیم یا تلویزیون ببینیم و مادرم زیر بالكن لباس می دوخت. او اجازه نمی داد پایین بیاییم و در كارگاه بازی كنیم. فقط برای غذا دادن به ما سری به خانه می زد. آن قدر خسته و عصبی می شد كه كوچك ترین سرو صدا را با داد و فریاد و كتك یا فحش به زمین و زمان جواب می داد. گاهی كه فكر می كنم می بینم مادرم زن تنهایی بود، پدر و مادرش از دنیا رفته بودند و خواهرها و برادرها یش هم او را طرد كرده بودند. شاید حق داشت ولی مگر من و فرامرز حق بازی و شادی نداشتیم؟ به خاطر اینكه مادرم در زیر پله خانه پدربزرگ كار می كرد دایی ها و خاله ها اعتراض كردند تا انحصار وراثت صورت گیرد و هر كدام ارثیه خود را بگیرند. مادرم با ارثیه كمی كه دریافت كرد مغازه ای اجاره كرد و سه سال بعد خانه ای درست در كنار همان مغازه خرید و این بار جایی برای بازی داشتیم ولی دیگر بچه نبودیم و اسباب بازی نمی خواستیم.

چه شد كه ازدواج كردی؟
همیشه در آرزوی محبت و دست نوازش مادرم بودم ولی آن قدر كمبود احساس می كردم كه در 14 سالگی به اولین خواستگارم علاقه مند شدم و به رغم مخالفت مادرم دو پایم را در یك كفش كردم كه من می خواهم با محسن ازدواج كنم، آن روزها فرامرز دیپلمش را گرفته و تازه به خدمت سربازی در غرب كشور اعزام شده بود. من بیشتر وقت ها به مادرم كه كارگاه خیاطی را گسترش داده بود كمك می كردم ولی رفتار مادرم همیشه آزاردهنده بود. او همیشه می گفت: «تو و برادرت مانع زندگیم بودید و اگر خرج سیر كردن شما بر دوشم نمی افتاد، مجبور نبودم این همه كار كنم.»! شوهرم اولین خواستگارم بود. مادرم نمی خواست ازدواج كنم. تازه خیاطی را تا حدی یاد گرفته بودم و به او كمك می كردم. از سوی دیگر مادرم از خواستگارم خوشش نمی آمد و می گفت خانواده درست و حسابی ندارد و قیافه اش مثل آدم های خوش گذران است! مراسم خواستگاری، عقد و عروسی ما یك هفته بیشتر طول نكشید. وقتی حالا فكر می كنم می بینم شوهرم را دوست نداشتم و فقط بدنبال پر كردن تنهایی هایم بودم!

شغل همسرت چه بود؟
راننده كامیون.

تا كلاس چندم درس خوانده بودی؟
دوم راهنمایی را تمام نكردم و در اواسط همان سال تحصیلی ازدواج كردم.

رفتار شوهرت با تو چه طور بود؟
مدت كوتاهی بعد از ازدواج فهمیدم شوهرم به تریاك اعتیاد دارد. وقتی مواد مصرف می كرد، حالش خوب بود و مثل آدم عادی رفتار می كرد ولی وای از روزی كه پول نداشت یا مواد به دستش نمی رسید. آن قدر كتك می خوردم كه فكر می كردم زنده نمی مانم.

عاقبت این زندگی چه شد؟
چهار سال بعد در حالی كه چند بار شكایت كردم، با بدبختی طلاق گرفتم.

خودش راضی به طلاق بود؟
نه، اما وقتی برای بار دوم با مقداری كراك دستگیر شد، توانستم از مدت زندانی بودنش استفاده كنم و طلاق غیابی بگیرم.

نظر مادرت چه بود؟
مادرم می گفت: اگر طلاق بگیری، دیگر مادری به نام من نداری! چه معنی دارد كه زن طلاق بگیرد؟ تو با لباس سفید به خانه شوهر رفته ای و باید با لباس سفید بیرون بیایی! وقتی كتك می خوردم و با سر و روی خونین به خانه مادرم می رفتم، با چهره عبوس او روبه رو می شدم. من نمی دانم كجا نوشته اند كه زن باید با لباس سفید به خانه بخت برود و با لباس سفید بیرون بیاید؟ نمی دانم اگر این نوشته روی پیشانی و بخت، سیاه باشد، چطور می توان زندگی كرد و منتظر ماند تا مرگ سراغت بیاید و قسمت دوم ضرب المثل عملی شود و از آن خانه به امید خاك سرد بیرون بروی؟! به نظر مادرم طلاق باعث می شد انگشت نمای فامیل و همسایه ها شوم.

فرزندی نداشتی؟
چرا، دخترم دو ساله بود كه طلاق گرفتم. حضانتش به من واگذار شد. با آن كه توانایی مالی نداشتم، اما تمام سعی خودم را كردم كه شكم بچه ام را سیر كنم. مدتی در خانه های مردم كار می كردم. یك اتاق در همان حوالی محل زندگی خودمان اجاره كرده بودم ولی وقتی شنیدم شوهر سابقم آزاد شده، برای آن كه سراغ بچه نیاید، به محل دیگری رفتم و ارتباطم را با همه آشنایان قطع كردم.

چه شد كه به طرف مواد مخدر و سرقت كشیده شدی؟
در همان روزهای سخت فرار و بی پولی با ناصر بی مغز آشنا شدم. این آشنایی باعث اعتیادم و خلافكاری های بعدیم شد.

با آن كه از عاقبت اعتیاد خبر داشتی، معتاد شدی؟
ناصر می گفت اگر تفننی بكشی، معتاد نمی شوی.

برای تأمین مخارج اعتیاد، سارق شدی؟
بله، با «ناصر بی مغز» تیپ مناسبی می زدیم. او یك سارق سابقه دار بود. بعد از شناسایی طلافروشی هایی كه در محله ای خلوت و بدون دوربین مداربسته بودند، به عنوان زن و شوهر برای دیدن طلاها و سرویس ها وارد مغازه می شدیم. وانمود می كردیم كه من خیلی مشكل پسند هستم. حتی یك بار جلوی طلافروش جر و بحث و دعوا كردیم. دو سه بار موفق شدیم چند طلا برداریم ولی آخرین طلافروش زرنگ بود. به محض خروج از طلافروشی دنبالم آمد و دستم را گرفت. داشتم زنجیر را در كیفم می گذاشتم كه آن را كشید و این موضوع باعث پاره شدن آن شد.

دخترت كجاست؟
وقتی اولین بار از زندان آزاد شدم، صاحب خانه ام مهرنوش را به بهزیستی فرستاده بود. مادرم حاضر نشد بچه را قبول كند. گفت خودت خواستی با این لات ازدواج كنی، به من ربطی ندارد. تو و فرامرز را با بدبختی بزرگ كردم، حالا نمی توانم یك بچه دیگر را بزرگ كنم. با مادر شوهرم تماس گرفتم و از او خواستم به خاطر تمام بدبختی هایی كه پسرش بر سرم آورده است، بچه را تحویل بگیرد. حالا دیگر از او خبر ندارم. مادر شوهرم مهرنوش را با خود به شهرستان برده است.

خلاف های دیگری جز كیف قاپی مرتكب می شدی؟
در جریان دو بار زندان رفتن و بی پولی ها، صاحب خانه ها هر بار اثاث مختصرم را بیرون می ریختند. اواخر به فساد هم كشیده شده بودم تا خرج مواد را درآورم!

حرفی مانده كه بگویی؟
یك بار دیگر می گویم كه مادرم مقصر است. هیچ وقت او را نمی بخشم. از برادرم خبری ندارم. او من را به طور كلی فراموش كرده است و نمی دانم زندگی اش خوب است یا نه؟ شاید خوب باشد، چون مادرم همیشه خوشبختی او را بر سر من می كوبید و می گفت: مثل من برای ازدواج عجله نكرده است! شاید به زودی آزاد شوم. این بار به بهزیستی می روم و مدتی در آن جا زندگی می كنم. می خواهم وقتی حالم خوب شد، دنبال دخترم بروم. حالا او بزرگ شده، شاید بتوانم دوباره مثل یك مادر سالم زندگی كنم...

برداشت آخر:
مادر پریناز زن سخت كوشی بود ولی از تربیت دو فرزندش غافل بود و فقط به شكم آنان فكر می كرد. او كه خود تنها بزرگ شده بود و فرامرز و برادرانش با مشغول شدن به زندگی خود، وی را بدون حامی رها كرده بودند، وجود دو دخترش را مانعی برای ازدواج مجدد و زندگی جدید می دانست. ازدواج زودهنگام پریناز، با وجود مخالفت های مادر، گریز از تنهایی هایش بود ولی این ازدواج اشتباه به قیمت تباهی و سیاه بختی وی تمام شد. در این زندگی قربانی اصلی فقط پریناز نیست. دخترش مهرنوش كه نقشی در سیاه بختی مادرش نداشته است، نزد خانواده پدر معتاد زندگی می كند و هرگز نمی تواند به داشتن آن پدر و مادر خلافكارش افتخار كند. مادری كه برای ادامه زندگی، راه كار و تلاش را انتخاب نكرد، بلكه گوهر عفتش را واگذار كرد.حالا دیگر آینده تباه شده پریناز، به اراده خودش بستگی دارد. آیا هنوز قدرتی برای نجات دارد یا این كه باز او را در زندان و با جرایم مشابه یا غیرمشابه خواهیم دید؟(روزنامه حمایت)

                                
:: موضوعات مرتبط: عمومیتوفان به درختان باغ فین آسیب رساند
نوشته شده در سه شنبه بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۹۲
ساعت : 22:32
نویسنده : تنکا نیوز
1392 21:59
پ پ

توفان به درختان باغ فین آسیب رساند

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان كاشان، از آسیب تعدادی از درختان چندین ساله باغ فین بر اثر توفان بی‌سابقه در این شهرستان خبر داد.

حسین یزدانمهراظهار كرد: بر اثر توفان شدید و بی سابقه روز گذشته در شهرستان كاشان با سرعت 97.5 كیلومتر بر ساعت تعدادی از درختان باغ فین آسیب دیدند.

وی گفت: بعد از وقوع این اتفاق، بلافاصله كارگروه مدیریت بحران اداره میراث فرهنگی كاشان وارد عملیات شده و از صدمه بیشتر به این درختان جلوگیری كرد.

به گفته وی، واحدهای مختلف اداره میراث فرهنگی از روز گذشته تاكنون در حال احیاء درختان باغ فین هستند.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان كاشان افزود: امید است با پیگیری ها و بررسی های تخصصی و انجام عملیات احیاء این درختان تا چند روز آینده، در باغ فین كاشان برروی گردشگران باز شود.

یزدانمهر، از برگزاری نشست تخصصی و فوری در راستای حفاظت از سایر درختان باغ خبر داد و افزود: هم چنین جلسه ای با حضور معاونت برنامه ریزی، معاونت عمران فرمانداری، مسوول حوادث غیرمترقبه شهرستان برگزار و هماهنگی های لازم با ستاد بحران استان و پیگیری های فرماندار كاشان جهت اقدامات ضروری در حال انجام است. (ایسنا)

:: موضوعات مرتبط: عمومیكارناوال های تبلیغاتی احتمالی مطمئنا از ما نیست
نوشته شده در سه شنبه بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۹۲
ساعت : 22:31
نویسنده : تنکا نیوز

كارناوال های تبلیغاتی احتمالی مطمئنا از ما نیست

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری در دومین بیانیه انتخاباتی خود با بیان اینكه نباید هدف، هر وسیله ای را توجیه نماید تاكید كرده است: باید متوجه باشیم كه مبادا با راه انداختن كارناوال‌های انتخاباتی نامناسب با مقررات و شرع و با ایجاد آلودگی‌های صوتی و تصویری مغایر با شئونات اسلامی، مزاحمتی برای آسایش و آرامش مردم ایجاد نماییم و اگر غیر از این باشد، مطمئناً از ما نیست.

به گزارش مهر، متن كامل بیانیه شماره 2 آیت الله هاشمی رفسنجانی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

براساس اطلاعات موثقی كه از نقاط كشور می رسد، پس از اعلام حضورم در انتخابات، اقشار مختلف مردم و بسیاری از شخصیت های حقیقی و حقوقی با درك شرایط داخلی و خارجی، درصدد تشكیل ستادهای خودجوش برای تنظیم برنامه ها هستند كه با سپاس و قدردانی از حُسن نیت ها و به منظور اتخاذ شیوه ای واحد و مبتنی بر خردجمعی تبلیغاتی و برای جلوگیری از افراط و تفریط ها و سوءاستفاده معاندان و مغرضان، لازم است بر مواردی تأكید نمایم:

1- همه كسانی كه دل در گروی نظام اسلامی ،میراث گرانبهای امام راحل (ره)،  و تلاش در جهت حاكمیت عقل و تدبیر بر مسند اجرایی كشور دارند، می دانند اعتقاد قلبی من در تمام سالهای مبارزه، پیروزی، تثبیت و تداوم انقلاب اسلامی و مشی مسئولیت پذیری ام، پرهیز از تخریب رقبا و احترام به همه سلایق است و توهین و تهمت را حركتی ضدانسانی، غیراسلامی و به دور از فرهنگ و تمدن ایران و مغایر با باورهای دینی و اخلاقی و اندیشه های اعتدال علوی می دانم و از اهداف مهم اینجانب از عرضه خود، ایجاد همدلی و همكاری قاطبه ملت حول محور نظام اسلامی و سند چشم انداز 20 ساله و مقابله با خطرهای در كمین خارجی و داخلی و اولویت سامان بخشی به معیشت مردم از رهگذر تحقق حماسه سیاسی و اقتصادی موردنظر مقام معظم رهبری است.

تاكیدم بر اعتدال دینی و علوی برگرفته از آیات فراوان قرآن كریم، از جمله آیات 128 و 129 سوره مباركه توبه و دستور حضرت علی(ع) به مالك اشتر در توجه به نیازهای مردم است و انشاء الله برادران و خواهران اقوام ایرانی، شیعه و اهل سنت و پیروان دیگر ادیان و مذاهب در جغرافیای ایران برای اظهارنظرها و تبلیغات انتخاباتی به آن توجه می نمایند.

2- همه فعالیت های تبلیغاتی، باید براساس برنامه های مدوّن و ستادی و پرهیز كامل از تك روی ها باشد كه انشاءالله در اولین فرصت، راهكارها و آیین نامه ی اجرایی آن صادر و براساس آن تصمیم گیری و عمل خواهد شد.

3- توجه داشته باشیم كه مسندها و مسئولیت ها در ایران اسلامی، بستری مناسب به مكتب اهل بیت(ع) و جانفشانی بهترین فرزندان اسلام و این آب و خاك را دارد كه رعایت بایدها و نبایدهای اسلامی، از بدیهیات تلاش های تبلیغاتی است و نكند خدای نخواسته خواسته های زودگذر و مسندهای دنیوی، ما را گرفتار تلخی های پایدار اخروی نماید.

4- نباید هدف، هر وسیله ای را توجیه نماید و باید متوجه باشیم كه مبادا در راستای كارهای تبلیغاتی و با توجیه زمان اندك تا انتخابات، با راه انداختن كارناوال های انتخاباتی نامناسب با مقررات و شرع و با ایجاد آلودگی های صوتی و تصویری مغایر با شئونات اسلامی، مزاحمتی برای آسایش و آرامش مردم ایجاد نماییم و اگر غیر از این باشد، مطمئناً از ما نیست.

5- تأكید بر سلامت كامل هزینه های انتخاباتی دارم و لازم است از اسراف در هزینه ها پرهیز شود و همه ستادها باید منابع و مصارف هزینه ها را با دقت و امانت و مراعات طبقه بندی قانونی جّدی بگیرند، به طوری كه در مراكز مسوول كشور جوابگو باشند و سوءظن ها و شائبه های معمول در این زمینه پیش نیاید.

در پایان یك بار دیگر مراتب تقدیر خویش را از مردم به خصوص جوانان پرشور و شعور در سراسر كشور عزیزمان در شهرها و روستاها اعلام و تصریح می نمایم كه حركت بر مدار قانون، حتی اگر برخلاف سلایق باشد، عقلانی و منطقی است و انتخابات و تبلیغات آن مهمترین زمان برای عرضه فرهنگ مردم سالاری دینی در عرصه داخلی و بین المللی خواهد بود.

«والعاقبه للمتقین»

:: موضوعات مرتبط: سياسيتداوم كاهش قیمت سكه و ارز در بازار
نوشته شده در یکشنبه بیست و دوم اردیبهشت ۱۳۹۲
ساعت : 20:46
نویسنده : تنکا نیوز
پ پ

تداوم كاهش قیمت سكه و ارز در بازار

جدول قیمت انواع ارز و سكه در بازار امروز یكشنبه منتشر شد كه بر اساس آن، كاهش قیمت انواع سكه و ارز همچنان ادامه دارد.

قیمت هر قطعه سكه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز یكشنبه در بازار تهران یك میلیون و 288 هزار تومان، طرح قدیم یك میلیون و 245 هزار تومان، نیم سكه 670 هزار تومان، ربع سكه 416 هزار تومان و گرمی 295 هزار تومان اعلام شد.

همچنین نرخ هر گرم طلای زرد 18 عیار در بازار 123 هزار تومان و قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی -دیروز- 1449 دلار است.

فعالان بازار ارز، نرخ هر دلار آزاد را برای فروش 3 هزار و 500 تومان، هر یورو را 4 هزار و 660 تومان، هر پوند را 5 هزار و 410 تومان و هر درهم امارات را 960 تومان اعلام كردند.(مهر)

نوع سكهقیمت (تومان)
سكه تمام طرح جدید1288000
سكه تمام طرح قدیم1245000
نیم سكه670000
ربع سكه416000
1 گرمی295000
هر گرم طلای 18 عیار123000
نوع ارزقیمت (تومان)
دلار آمریكا3500
یورو4660
پوند انگلیس5410

 
حضور رئیس‌جمهور به همراه مشایی عنوان مجرمانه دارد
نوشته شده در یکشنبه بیست و دوم اردیبهشت ۱۳۹۲
ساعت : 20:46
نویسنده : تنکا نیوز
پ پ

كدخدایی:

حضور رئیس‌جمهور به همراه مشایی عنوان مجرمانه دارد

سخنگوی شورای نگهبان تأكید كرد:اقدام روز گذشته رئیس جمهور در همراهی با مشایی عنوان مجرمانه دارد و ما این موضوع را به قوه قضائیه اعلام كردیم.

عباسعلی كدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در گفت وگو با تسنیم با اشاره به جلسه صبح امروز یكشنبه  شورای نگهبان، اظهار داشت: جلسات هیأت مركزی نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری از امروز تشكیل شده و اعضا مشغول بررسی صلاحیت ها هستند و امیدواریم كه بر اساس ماده 57 قانون انتخابات ریاست جمهوری بتوانیم در موعد مقرر نتایج را اعلام كنیم.

وی در خصوص احتمال استفاده از تمدید 5 روزه فرصت شورای نگهبان برای بررسی صلاحیت كاندیداهای ریاست جمهوری گفت: استفاده از 5 روز دوم تبصره قانون به این بستگی دارد كه ما ببینیم كه در یك یا دو روز آینده بررسی ها را ادامه دهیم كه اگر نیازمند زمان بیشتر برای بررسی باشیم این كار در مهلت 10 روز انجام خواهد شد.

سخنگوی شورای نگهبان درباره اقدام روز گذشته رئیس جمهور در همراهی اسفندیار رحیم مشایی برای ثبت نام در انتخابات، گفت:این موضوع امروز در هیأت مركزی نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به جایگاه ریاست جمهوری، به اتفاق آرا اكثریت اعضای هیأت معتقد بودند كه اقدام اخیر رئیس جمهوری در معرفی یكی از افراد به عنوان نامزد انتخابات تخلف بوده و عنوان مجرمانه دارد و قرار شد كه مراتب آن به قوه قضائیه اعلام شود.

كدخدایی تأكید كرد: ما مراتب این موضوع را به قوه قضاییه اعلام كردیم كه پس از آن تصمیم گیری بر اساس قانون و بر عهده دستگاه قضایی است.

وی در پاسخ به سوالی درباره راه اندازی كارناوال تبلیغاتی از سوی اسفندیار رحیم مشایی و آیت الله هاشمی رفسنجانی، اظهار داشت: هرگونه حركتی كه نشان دهنده تبلیغات باشد بر اساس قانون ممنوع است و ما از قبل، این تذكر را به افرادی كه تمایل به ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری دارند، داده بودیم و از آنها خواسته بودیم كه از این گونه اقدامات خود داری كنند.

سخنگوی شورای نگهبان تصریح كرد:به هر حال اتفاقاتی افتاد كه امیدوار بودیم دستگاه های اجرایی و ذیربط با آن برخورد موردی داشته باشد و ما الان در جریان نیستیم كه با آنها چه برخوردهایی شده است؛ این موضوع در بررسی صلاحیت ها یكی از مواردی است كه مدنظر قرار می گیرد.

كدخدایی همچنین در پاسخ به اینكه آیا روند بررسی صلاحیت كاندیداها ابتدا به چهره های شاخص اختصاص دارد، گفت: ما بر اساس فهرستی كه وزارت كشور از كاندیداها به ما می دهد صلاحیت ها را بررسی می كنیم و هیچ تفاوتی بین كاندیداهای شاخص و یا افراد دیگر وجود ندارد.

:: موضوعات مرتبط: سياسيآغاز تعویض كارت‌های پایان‌خدمت سال 70 به بعد
نوشته شده در یکشنبه بیست و دوم اردیبهشت ۱۳۹۲
ساعت : 20:45
نویسنده : تنکا نیوز
پ پ

آغاز تعویض كارت‌های پایان‌خدمت سال 70 به بعد

تمام افرادی كه از سال 1370 به بعد خدمتشان به اتمام رسیده می‌توانند از اول خرداد ماه نسبت به تعویض كارت‌شان با مراجعه به پلیس+10 اقدام كنند.

سردار ابراهیم كریمی جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا ازاجرای فاز دوم طرح تعویض كارت های قدیمی پایان خدمت با كارت هوشمند خبرداد و گفت: كلیه افرادی كه از سال 1370 به بعد خدمتشان به اتمام رسیده می توانند از اول خرداد ماه نسبت به تعویض كارت های قدیمی خود با مراجعه به دفاتر خدمات الكترونیك انتظامی (پلیس+10) اقدام كنند.

به گفته وی دارندگان این كارت ها تا اول آذرماه سال جاری مهلت دارند تا نسبت به تعویض كارت خود اقدام كنند و بعد از آن كارت های قدیمی فاقد اعتبار است.

وی افزود: فاز اول اجرای این طرح مربوط به دارندگان كارت های قدیمی پایان خدمت سال 1385 به بعد بود كه از مهرماه سال 91 آغاز و متقاضیان تا پایان همان سال مهلت داشتند تا با مراجعه به این دفاتر برای تعویض كارت خود اقدام كنند.

كریمی درباره تمدید مهلت تعویض كارت های مربوط به سال 85 به بعد گفت: دارندگان این كارت ها فقط تا اول تیرماه سال جاری فرصت دارند تا نسبت به تعویض كارت های قدیمی خود اقدام كنند، بدیهی است بعد از این تاریخ، كارت های قدیمی از درجه اعتبار ساقط و برای انجام كارهای اداری فاقد اعتبار است

:: موضوعات مرتبط: جامعه16 نفر در زلزله امروز بشاگرد مجروح شدند
نوشته شده در شنبه بیست و یکم اردیبهشت ۱۳۹۲
ساعت : 11:14
نویسنده : تنکا نیوز
پ پ

تخریب400 خانه بر اثر زلزله

16 نفر در زلزله امروز بشاگرد مجروح شدند

تعداد مجرحان زلزله صبح امروز بشاگرد به 16 نفر رسید؛ بر اساس اطلاعات رسیده در این حادثه 400 واحد مسكونی تخریب شده‌اند.

صبح امروز شنبه 21 اردیبهشت  پنج زلزله شهرستان بشاگرد در استان هرمزگان را لرزاند. بزرگترین این زمین لرزها 6.2 . 5.6 بود كه موجب وارد شدن خسارتهای زیادی به مناطق روستایی در شهرستان بشاگرد شده است.

«حسین رنجبر» مدیركل مدیریت بحران استان هرمزگان گفت: تا كنون 16 مجروح توسط تیمهای امداد و نجات هلال احمر به مراكز بهداشتی و درمانی منتقل شده همچنین یك مجروح هم به دلیل شدت آسیب دیدگی به بیمارستان میناب منتقل شد.

وی در مورد مراحل امداد و نجات گفت: فعلا اولویت اول نجات جان انسانها و بیرون آوردن احتمالی افرادی كه در زیر آوار گرفتار شده اند است و در مرحله بعد می توانیم امار خسارت ها را اعلام كنیم.

بر اساس گزارشات میدانی در بشاگرد 70 درصد روستاهای شهرستان بشاگرد آسیب دیده اند.

همچنین «علی بهرامی» بخشدار گوهران بشاگرد از تخریب 400 واحد مسكونی و انسداد برخی از راههای روستایی در شهرستان بشاگرد خبر داد.

صبح شنبه زمین لرزه ای به قدرت 6.2 ریشتر شهرستان بشاگرد در شرق استان هرمزگان را لرزاند. همچنین زمین لرزه ای ظهر پنجشنبه با قدرت 5 ریشتر موجب تخریب 70 درصدی شش روستا در بشاگرد شد

:: موضوعات مرتبط: حوادثاحمدی نژاد هم برای انتخابات ثبت نام كرد
نوشته شده در شنبه بیست و یکم اردیبهشت ۱۳۹۲
ساعت : 11:13
نویسنده : تنکا نیوز
پ پ

انتخابات ریاست جمهوری

احمدی نژاد هم برای انتخابات ثبت نام كرد

داود احمدی نژاد برادر رئیس جمهوری صبح امروز با حضور در ستاد انتخابات كشور در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام كرد.

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین مستقر در ستاد انتخابات وزارت كشور، داود احمدی نژاد برادر رئیس جمهور كه در ابتدای دولت نهم رئیس دفتر رئیس جمهور بود و سپس از مخالفان برادرش شد صبح امروز شنبه و در آخرین روز ثبت نام با حضور در ستاد انتخابات در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام كرد.

ثبت نام از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از روز سه شنبه آغاز شد و ساعت 18 امروز به پایان می رسد.

:: موضوعات مرتبط: سياسي2 زمین‌لرزه پیاپی بجنورد را لرزاند
نوشته شده در جمعه بیستم اردیبهشت ۱۳۹۲
ساعت : 23:14
نویسنده : تنکا نیوز
پ پ

2 زمین‌لرزه پیاپی بجنورد را لرزاند

دو زمین لرزه پیاپی به بزرگی 3.1 و 4.2 ریشتر دقایقی قبل بجنورد مركز خراسان شمالی را تكان داد.

بر اساس گزارش مركز لرزه نگاری قوچان وابسته به موسسه ژئوفیزیك دانشگاه تهران، زمین لرزه ای به بزرگی 3.1 درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت 20 و 14 دقیقه و 53 ثانیه زمین لرزه دیگر به بزرگی 4.2 ریشتر ساعت 20 و 25 دقیقه و شش ثانیه جمعه شب بجنورد، مركز خراسان شمالی را لرزاند.

برپایه این خبر مركز زمین لرزه نخست در عمق 13 كیلومتری و دومین زلزله در عمق 5 كیلومتری سطح زمین و در حوالی بجنورد گزارش شده است.

خراسان شمالی از كانون های زمین لرزه در كشور به شمار می آید. تاكنون خبری از میزان خسارات یا تلفات این دو زمین لرزه گزارش نشده است.
جشن ازدواج 180 زوج در برج میلاد
نوشته شده در جمعه بیستم اردیبهشت ۱۳۹۲
ساعت : 23:13
نویسنده : تنکا نیوز
پ پ

جشن ازدواج 180 زوج در برج میلاد

شانزدهمین جشن ازدواج دانشجویی با حضور 180 زوج از دانشگاه شهید بهشتی امروز در برج میلاد برگزار شد.

به گزارش واحد مركزی خبر 360 دانشجویی كه مراسم ازدواج خود را امروز جشن گرفتند در مقاطع كارشناسی، كارشناسی ارشد و دكترا در دانشگاه شهید بهشتی تحصیل می كنند.

این زوج ها در ابتكاری جالب با چندین دستگاه اتوبوس آذین بندی شده از محل این دانشگاه به برج میلاد انتقال داده شدند تا ازدواج خود را جشن بگیرند.

:: موضوعات مرتبط: عمومیثبت نام 366 نفر در انتخابات ریاست جمهوری
نوشته شده در جمعه بیستم اردیبهشت ۱۳۹۲
ساعت : 23:11
نویسنده : تنکا نیوز
پ پ

ثبت نام 366 نفر در انتخابات ریاست جمهوری

در طول چهار روز گذشته 366 نفر در انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری ثبت نام كردند.

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین مستقر در ستاد انتخابات وزارت كشور، ثبت نام از داوطلبان یازدهمین دوره ریاست جمهوری از روز سه شنبه 17 اردیبهشت ماه آغاز شد كه تا فردا هم  ادامه خواهد داشت.

امروز 123 نفر با رجوع به ستاد انتخابات كشور، برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام كردند كه 7 نفر از این تعداد زن بودند.

طی سه روز گذشته هم 243 نفر در انتخابات ثبت نام كرده بودند كه مجموع ثبت نام شده ها به 366 نفر رسیده است.

از این تعداد در مجموع 12 نفر زن هستند.

:: موضوعات مرتبط: سياسيزنده ماندن اعدامی پس از اعدام همراه عکس
نوشته شده در پنجشنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۹۲
ساعت : 14:2
نویسنده : تنکا نیوز

فرد مذکور عامل شهادت سرباز وظیفه بابک شکفته ، به اعدام محکوم شده که بعد از چند ثانیه از اجرای حکم اعدام، ناگهان اولیای دم با فریاد رضایت اعدام را متوقف می کنند.

این اعدامی پس از اعدام زنده ماند/تصاویر +16

 

این اعدامی پس از اعدام زنده ماند/تصاویر +16

 

این اعدامی پس از اعدام زنده ماند/تصاویر +16

این اعدامی پس از اعدام زنده ماند/تصاویر +16

این اعدامی پس از اعدام زنده ماند/تصاویر +16

 

:: موضوعات مرتبط: حوادثاحتمال معاف شدن مشمولان متاهل
نوشته شده در پنجشنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۹۲
ساعت : 13:58
نویسنده : تنکا نیوز
پ پ

احتمال معاف شدن مشمولان متاهل

جانشین اداره منابع انسانی ستادكل نیروهای مسلح، تسهیلات در نظر گرفته شده برای مشمولان متاهل را تشریح كرد.

 موسی كمالی در گفت وگو با ایسنا، در واكنش به اظهارنظر یكی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی درباره معافیت مشمولان متاهل از انجام خدمت سربازی، گفت: این موضوع جزو سیاست های مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی است و این شورا سیاست هایی را در رابطه با تاهل و تسهیل ازدواج جوانان پیش بینی و ابلاغ كرده است.

 وی با اشاره به تسهیلات در نظر گرفته شده برای مشمولان متاهل در ستاد كل نیروهای مسلح، اظهار كرد: اكنون تا جای ممكن مشمولان متاهل در محل سكونت همسرشان به خدمت گرفته می شوند و این افراد ده روز بیشتر از سایر سربازان در سال حق مرخصی دارند.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد كل نیروهای مسلح ادامه داد: در بحث حقوق سربازان نیز 28 هزار تومان به عنوان حق همسر به آنان پرداخت می شود.

وی درباره امكان معافیت مشمولان متاهل از انجام خدمت سربازی گفت: نسبت به این موضوع بی میل نیستیم، از این رو «اما و اگرهایی» برای آن وجود دارد و نگرانی ما از بابت این است كه با این قانون ازدواج به سخره گرفته شود و شأن آن كاهش یابد.

به گفته جانشین اداره منابع انسانی ستاد كل نیروهای مسلح، اكنون برنامه ای برای معافیت یا كاهش خدمت سربازان متاهل وجود ندارد.

 كمالی نسبت سربازان متاهل به سربازان مجرد در كشور را حدود 15 درصد عنوان كرد

:: موضوعات مرتبط: فرهنگي و اجتماعيیارانه‌ها را یكشنبه برداشت كنید
نوشته شده در پنجشنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۹۲
ساعت : 13:58
نویسنده : تنکا نیوز

پس از یك كش و قوس كوچك درباره زمان پرداخت یارانه اردیبهشت سرانجام امروز سازمان هدفمندی یارانه‌ها خبر داد كه یكشنبه هفته آینده قابل برداشت است.

به گزارش جام جم آنلاین روز گذشته یك خبرگزاری اعلام كرده بود كه یارانه هر نفر 45500 تومان را شنبه می توان برداشت كرد و در پی این خبر سازمان هدفمندی یارانه ها نسبت به آن واكنش سریع نشان داد و در اطلاعیه ای اعلام كرد كه هنوز زمان پرداخت و برداشت یارانه های اردیبهشت اعلام نشده و از سوی سازمان صدا و سیما اطلاع رسانی خواهد شد.

و سرانجام از این سازمان خبر رسید كه یارانه نقدی ۴۵۵۰۰ تومانی اردیبهشت ۹۲ ساعت ۲۴ روز شنبه ۲۱ اردیبهشت به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت خواهد بود.

بنابراین گزارش یارانه نقدی مانند روال قبل و بدون تغییر برای هر نفر ماهانه ۴۵۵۰۰ تومان خواهد بود كه از ساعات اولیه یكشنبه ۲۲ اردیبهشت قابل برداشت خواهد بود.

:: موضوعات مرتبط: اقتصادیحالا كه تالان تالان است ...
نوشته شده در پنجشنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۹۲
ساعت : 13:57
نویسنده : تنکا نیوز
            
پ پ

حالا كه تالان تالان است ...

اولش از قیمت طلا و سكه شروع شد؛ ما كه طلا نمی خوردیم و سكه نداشتیم، خیلی نفهمیدیم چه شد، بعدش رسید به قیمت دلار و حرف همه جا شد دلار و ارز...كم كم فهمیدیم كه جنس‌ها دارد گران می‌شود بعدش هم نوبت رسید به ماشین و پسته و الباقی چیزها...اینجا بود كه دیگر خوب شیر فهم شدیم كجای داستان هستیم؛ البته به اینجا ختم نشد و جناب غول مسكن كه چند وقتی نیمه خواب بود و فقط گاهی لگد می‌زد هم بیدار شد، بیدار شد تا حالا كه تالان تالان است او هم ...

ما دسته ای از آدمها بودیم كه سال قبل به مرحمت كاردانی و مدیریت برخی آقایان خیلی به ما سخت گذشت؛ آرامش روانی مان هدف گرفته شد، روزبروز توان اقتصادی خود را از دست دادیم؛ از لحاظ موقعیت اجتماعی ضعیف تر شدیم و بسیاری از نیازهای ضروری خود را بالاجبار بی پاسخ رها كردیم ... البته حالا هنوز هم داستان برای ما تمام نشده است.

روایت اول:

45 سال سن داری و با دو تا بچه و همسرت می شوید چهار نفر؛ از 22 سالگی كار كرده ای و حالا 23 سال است كه سابقه كار داری؛ صبح ها یك جا كار می كنی و بعد از ظهر ها یك جای دیگر، بچه هایت به سن و سال نوجوانی و جوانی رسیده اند و خرج های خاص خودشان را دارند؛ خرجهایی كه ضروری هستند و نمی توانی آن ها را كم كنی یا حذف كنی؛ خدایت را شكر می كنی كه لااقل یك كار دوم پیدا كرده ای كه بخشی از خرج ماهانه ات را جبران كند؛ هر چند شب ها آنقدر دیر به خانه می روی كه فرصت كافی برای خانواده ات نداری و صبح ها هم آنقدر زود بیرون می زنی كه هنوز بقیه خواب هستند.

45 سال داری و هنوز نتوانسته ای خانه ای برای خودت بخری، مستاجری... حق هم داری وقتی قیمت یك آپارتمان 100 متری در تهران حداقل 300 میلیون تومان است یعنی تو باید در خوش بینانه ترین حالت حدود 120 ماه همه حقوق دو شیفت كار كردنت را پس انداز كنی تا بتوانی یك خانه معمولی 15 سال ساخت در یك محله ارزان قیمت بخری، كه خب این غیر ممكن است، پس مجبوری همینطور مستاجری به زندگی ادامه بدهی؛ البته خیلی هم دلخور نیستی چون می دانی كه بالاخره همه در این دنیا یك جوری مستاجر هستند.

وقت تمدید قرار داد می رسد، سال قبل خانه ات را با 400 هزار تومان اجاره ماهیانه و 16 میلیون تومان پول پیش اجاره كرده ای؛ یك ماه قبل از پایان قرار داد سراغ صاحبخانه ات می روی كه اگر به توافق رسیدید قرار داد اجاره خانه را تمدید كنی...می گوید امسال خانه اش را به 20 میلیون تومان پول پیش و یك میلیون و 200 هزار تومان اجاره ماهیانه خواهد داد.

كم مانده از تعجب شاخ دربیاوری؛ با خودت می گویی مگر می شود یك ساله اینقدر اجاره را بالا كشید؛ اما از صاحبخانه ات كه بنگاهی ها تیرش كرده اند، چیزی نمی پرسی، چون می دانی كه فایده ای ندارد؛ می دانی چاره ای نداری جز اینكه بروی دنبال جایی ارزانتر بگردی...تقریبا همه پس اندازت سر گران شدن مخارج زندگی و خرید یك سری لوازم ضروری برای خانه خرج شده است؛ حقوقت هم كه ثابت مانده و حالا نصف سال گذشته هم ارزش ندارد؛ یاد ضرب المثل «تالان تالان» می افتی؛ همان كه یك بابایی گیر راهزن ها افتاده بود و وقتی همه اموالش را غارت كرده بودند تنها اندكی كه پنهان كرده بود برایش باقیمانده بود، از عصبانیت خطاب به دزدها گفت: حالا كه تالان تالان است؛ صد تومن هم زیر پالان است ...

روایت دوم:

تازه ازدواج كرده ای؛ همسرت یك مهندس تازه كار است و حقوق ماهیانه اش بین 800هزار تا یك میلیون تومان؛ صبح ساعت 6 بیدار می شود تا به سرویس برسد و ساعت هفت و نیم در محل كارش حاضر باشد؛ عصرها هم تا به خانه برسد ساعت نزدیك هفت است؛ خودت هم تحصیلكرده ای و شرایط زندگی مجبورت می كند بروی به هر قیمتی شده دنبال كار بگردی؛ البته خوب می دانی كه پیدا كردن كار برای یك خانم با شرایط تو تا چه حد سخت است؛ مدتی دنبال كار می گردی و بعد در نهایت خوش شانسی یك شغل خوب پیدا می كنی؛ تو هم مثل همسرت می توانی كار كنی و ماهیانه بین 700هزار تا 900هزار تومان درآمد داشته باشی؛ البته كارت یك قدری سخت است و تا برسی خانه ساعت نزدیك هشت شب است.

مستاجر هستید و خب این برای زوج هایی كه تازه ازدواج كرده اند خیلی عجیب نیست؛ كاملا با قضیه مستاجر بودن كنار آمده ای؛ هر چند دیدن پوزخند بنگاهی ها وقتی دنبال خانه می گردی؛ برایت آزار دهنده است و خیلی وقتها كه مبلغ مورد نظرت را  برای اجاره خانه می گویی تحقیرت می كنند؛ اما خب با خودت می گویی زندگی همه زوج های جوان همین است و همه كه اول زندگی از خودشان خانه ندارند...با 15 میلیون تومان پول پیش و 400هزار تومان اجاره ماهیانه یك خانه 40 متری در یك مجتمع 16 واحدی در یك محله شلوغ پیدا می كنید كه هرچند كوچك است و منطقه اش خیلی مناسب سكونت نیست؛ اما خب در حد توان شماست.

از همسرت می خواهی كه اجازه بدهد امور مالی خانه را تو اداره كنی؛ لبخند می زند و قبول می كند...هر ماه حقوقی كه او میگیرد و حقوقی كه خودت می گیری را حساب می كنی؛ به این نتیجه می رسی كه باید صرفه جویی كنی...اول یك سری هزینه های قابل حذف مثل سینما رفتن؛ بیرون غذا خوردن؛ استخر رفتن و مهمانی گرفتن را حذف می كنی؛ بعد هم می روی سراغ پس انداز كردن؛ ایده خوبی است چون اگر بتوانی بعد از كنار گذاشتن اجاره خانه و مخارج ضروری ماهی 500 هزار تومان هم پس انداز كنی اینطوری آخر سال 6 میلیون تومان پس انداز داری و می توانی سال بعد از شر این خانه 40 متری خلاص شوی.

در یك سال گذشته با حذف مخارج غیر ضروری توانسته ای 5 میلیون تومان پس انداز كنی؛ البته رابطه با خیلی از فامیل ها و دوستانت را هم به خاطر اینكه نتوانسته ای در مهمانی هایشان شركت كنی از دست داده ای و احساس می كنی به یك آدم آهنی تبدیل شده ای كه صبح با طلوع آفتاب از خانه بیرون می زند و شب بعد از غروب به خوابگاهش بر می گردد؛ یك جورهایی احساس افسردگی می كنی و دلت می خواهد همه چیز یك دفعه تمام شود؛... پایان مدت اجاره خانه تان نزدیك است؛ سراغ صاحبخانه می روید و به او اعلام می كنید كه خانه اش را تخلیه خواهید كرد و باید دنبال مستاجر باشد؛ او هم بسیار آسان می پذیرد؛... با همسرت یكی دو هفته ای لای آگهی های روزنامه و بنگاه های مسكن می چرخی؛ با 5 میلیون پس انداز كاری از دستت بر نمی آید.

با خودت فكر می كنی بعد این یك سال روی پای خودتان وایسادن به پدر و مادر خودت یا پدر و مادر همسرت رو بیندازید و چند میلیون تومانی هم از آنها قرض كنید؛ بعد از كلی چرخیدن یك آپارتمان 50 متری یك خیابان آنطرف تر از خانه فعلی پیدا می كنید با 23 میلیون تومان رهن و 450 هزار تومان اجاره...همه كارهای اثاث كشی را خودت و همسرت انجام می دهید اما باز یك میلیون تومان خرج روی دستتان می گذارد كه بیشتر آن خرج بنگاه است؛ همه پس اندازت تمام شده؛ كلی هم قرض گرفته ای، با خودت فكر می كنی چرا باید یك نفر توی بنگاه بنشیند و ظرف نیم ساعت برای بستن یك قرارداد ساده اجاره به اندازه 20 روز كار كردن تو حقوق بگیرد؛ همه پس اندازت تمام شده و وقتی ته مانده دارایی ات را كه حاصل یك سال آدم آهنی بودن است تحویل بنگاه دار می دهی ناخودآگاه یاد حكایت تالان تالان می افتی... همان كه یك بابایی گیر راهزن ها افتاده بود و وقتی همه اموالش را غارت كرده بودند تنها اندكی كه پنهان كرده بود برایش باقیمانده بود، از عصبانیت خطاب به دزدها گفت: حالا كه تالان تالان است؛ صد تومن هم زیر پالان است ...

این ها تنها دو تا روایت ساده از زندگی ما بود، ما یعنی همان یك دسته ای از آدم ها كه جامعه شناس ها به آن طبقه متوسط شهری (البته رو به پایین) می گویند و اقتصاد دان ها آن را با دهك درآمدی سوم تا ششم می شناسند؛ همان هایی كه میان آنها از كارگر ساده گرفته تا كارمند و كاسب جزء وجود دارد و الان بیشترین جمعیت شهر نشین كشور را تشكیل می دهند، آنهایی كه بواسطه سیاست های اقتصادی چند سال گذشته این روزها به حال و روز همان بنده خدایی هستند كه فقط صد تومان زیر پالان برایش مانده بود كه آن هم در گیر و دار تالان تالان مسكن به باد خواهد رفت.
علی دایی وزیر ورزش می‌شود
نوشته شده در پنجشنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۹۲
ساعت : 13:56
نویسنده : تنکا نیوز
پ پ

روز سوم ثبت نام؛لحظه به لحظه به روز رسانی می‌شود

علی دایی وزیر ورزش می‌شود

حاشیه‌های ثبت نام نامزدهای عجیب و غریب در سومین روز ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری هم ادامه داشت؛ حاشیه‌هایی مثل حضور مردی كه 20 ژاكت پوشیده بود و 10 ژاكت هم در پلاستیك داشت و باز می‌گفت سردم است، یا جوان 22 ساله دیپلم ردی كه می‌خواست دایی را وزیر ورزش كند.

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین از ستاد انتخابات وزارت كشور،  امروز پنجشنبه 19 اردیبهشت جریان ثبت نام نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در وزارت كشور ادامه دارد و  مانند سال های گذشته در كنار افراد صاحب نام افراد گمنامی نیز برای ثبت نام حاضر می شوند كه حضور آنها با حاشیه های جالبی همراه است.

علی دایی وزیر ورزش می شود

«علیرضا هاشمیان» جوان 22 ساله دیپلم ردی كه در حال حاضر در تهران سكونت دارد و خود را مسئول تداركات تیم نفت تهران معرفی می كند؛ موقع ثبت نام برای انتخابات، هدف از نامزدی خود را ایجاد اشتغال و رونق ورزش در كشور اعلام می كند و می گوید: اگر پیروز انتخابات شوم علی دایی وزیر ورزش من خواهد بود.

غش كردن هنگام ثبت نام

فردی كه خود را سردار «حسین جمشیدی» و از فرماندهان دوران جنگ و همچنین فرمانده خرمشهر معرفی می كرد موقع ثبت نام عصبانی شد و از حال رفت. وی كه به سختی نفس می كشید در ابتدا به عكاسان می گفت از من عكس بگیرید؛ اما وقتی غش كرد و دوباره به هوش آمد می گفت كه به خاطر جمهوری اسلامی از من عكس نگیرید.

ثبت نام پناهنده سیاسی سابق

«رمضان علی وطن دوست» اهل تربت جام كه در سه دوره گذشته انتخابات در وزارت كشور حضور یافته و سوژه خبرنگاران شده بود؛ امروز هم در جمع خبرنگاران حاضر شد و حرف های تازه ای زد. وی كه در سه دوره گذشته از پناهندگی سیاسی خود سخن نگفته بود امروز گفت در سال 61 به اتهام تبلیغ علیه نظام بازداشت و در زندان وكیل آباد زندانی شدم، اما پس از آزادی قهر كردم و از ایران رفتم و در پاكستان سه سال پناهنده سیاسی شدم.

وی كه شغل آزاد دارد؛ گفت: وقتی من پناهنده سیاسی در ستاد انتخابات وزارت كشور حاضر می شوم همین به معنای آزادی در ایران است.

ثبت نام فردی مسلط به 5 زبان زنده دنیا

«مرتضی حسنعلی» كه خود را 42 و نیم ساله معرفی می كرد، گفت: من آمده ام تا ارباب رجوع را پادشاه كنم.

وی كه 10 فرمان انتخاباتی دارد، افزود: 40 هنر دارم و آمده ام كه ایران را به چین دوم تبدیل كنم.

او كه می گفت به 5 زبان زنده دنیا مسلط است جملاتی را به زبان های عربی، هندی، انگلیسی، آلمانی و بلغاری بیان كرد.

این فرد خود را مهندس الكترونیك فارغ التحصیل از وزارت ارشاد !؟ معرفی می كرد؛ گفت: تاجر انگشتر در سوریه لبنان و ایران هستم؛ او به نشانه اثبات شغلش به خبرنگاران 6 انگشتری را كه در دستانش بود نشان می داد.

سردش بود!

غلامرضا آقایی كه 20 ژاكت پوشیده بود و 10 ژاكت هم در داخل یك پلاستیك به همراه خود داشت هدف از نامزدی خود را ساختن ایران عنوان كرد و گفت: ساكن قم هستم و شغلم دستفروشی است.

وی كه 51 سال دارد؛ افزود: هر روز صبح كتاب جغرافیای دوم راهنمایی را می خوانم و بعد كه سر حال شدم از خانه بیرون می آیم.

این نامزد انتخابات گفت: دیروز از قم به سمت تهران راه افتادم و 30 ژاكت پوشیدم وقتی به دم در وزارت كشور رسیدم 10 ژاكت را درآوردم تا در وزارت كشور كسی مرا مسخره نكند.

انصراف 10 دقیقه پس از ثبت ناما

محمد هاشمی آخوندی نسب كه خود را پزشك عمومی معرفی می كرد؛ پس از ثبت نام گفت: من اصلا به دنبال انتخابات نیستم؛ هدف اصلی من این بود كه ثبت نام كنم تا خبرنگاران از من سوالاتی بپرسند و من از این فرصت برای بیان حرف های خود استفاده كنم!

وی گفت: حرف اصلی من این است كه باید به بیماران سرطانی رسیدگی شود و شعار من هم جدایی سیاست از سلامت است.

وی كه 44 سال سن دارد گفت: شما باید مشكلات اصلی مردم را منعكس كنید.

به نظر شورای نگهبان تمكین نمی كنم

علی اكبر نجومی رضایی كه خود را لیسانس الكترونیك و مهندس معرفی كرد؛ گفت: 4 سال سابقه كار اجرایی در وزارت جهاد كشاورزی دارم و اگر شورای نگهبان مرا رد صلاحیت كند به نظر شورا تمكین نخواهم كرد.

وی افزود: باید به پیشرفت اقتصادی در مملكت توجه كرد.

تغییر وزارت آموزش و پرورش به وزرات «متفكرپرور فعال»

محمد خدا پناه 42 ساله پس از ثبت نام در جمع خبرنگاران گفت: اگر رد صلاحیت شوم از كوپن پ استفاده می كنم.

وی افزود: شغلم نویسندگی كتاب های سیاسی است پس من یك رجل سیاسی هستم. من می خواهم آموزش و پرورش را به وزارت متفكر پرور فعال تبدیل كنم.

:: موضوعات مرتبط: سياسيعکس هایی از طبیعت سه هزار تنکابن
نوشته شده در چهارشنبه هجدهم اردیبهشت ۱۳۹۲
ساعت : 14:16
نویسنده : تنکا نیوز

 

 

 

 

 
این وزیر شعار ما كجاست؟
نوشته شده در چهارشنبه هجدهم اردیبهشت ۱۳۹۲
ساعت : 13:37
نویسنده : تنکا نیوز
پ پ

این وزیر شعار ما كجاست؟

«لبیك اللهم لك لبیك» گفتن‌های او برای همه آشناست؛هر چند 5 سالی هست كه خودش را بازنشسته كرده، اما تكبیرهای بلندش كه مردم را همراه می‌كرد هنوز در خاطر صحن و سرای دانشگاه تهران باقی است؛ حالا چند روزی است كه وزیر شعار در بستر بیماری است و دیگر صدای دوست داشتنی‌ و خاطره‌انگیزش به گوش نمی‌رسد.

به او می گفتند وزیر شعار، من و خیلی از بچه های هم نسل من فكر می كردیم واقعا وزیر است؛ مثل وزیر نفت مثلاً و حتماً یك وزارتخانه ای هم هست به اسم وزارت شعار، نمی دانستیم كه این لقب را حضرت امام خمینی (ره) به مزاح به او داده بود تا یك جورهایی قدرشناس تكبیر گفتن های دلنشین او در نماز جمعه شود.

«محمود مرتضایی فر» همان كاسب خوش صدایی است كه در همسایگی مسجد هدایت مغازه داشت و آن وقت ها كه مرحوم آیت الله طالقانی مسجد هدایت را پایگاه مبارزه علیه شاه كرده بود؛ می رفت و در سرای مسجد اذان می گفت و قرآن می خواند.

مرتضایی فر همان كسی است كه نخستین بار در مراسم سخنرانی امام (ره) در بهشت زهرا تكبیر گفت و بعد از آن به بلال انقلاب معروف شد؛ پایش به نماز جمعه باز شد و تكبیرگفتن هایش به گوش همه رسید بعد از آن بود كه امام (ره) به او لقب وزیر شعار داد تا هر  وقت می خواست احوالش را جویا شود از حاج احمد مرحوم می پرسد، «این وزیر شعار ما كجاست؟»

وزیر شعار امام خمینی (ره) حالا چند روزی است كه در بستر بیماری افتاده و به قول پسرش وضعیت جسمانی او خوب نیست و از مردم خواسته تا برایش دعا كنند.

به گفته «حسن مرتضایی فر» وضعیت جسمانی حاج محمود مرتضایی فر از جمعه هفته گذشته رو به وخامت گذاشته و اكنون بعد از انجام سومین عمل جراحی در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان میلاد بستری است

:: موضوعات مرتبط: مذهبيسکوت عجیب یک نخبه سیاسی
نوشته شده در چهارشنبه هجدهم اردیبهشت ۱۳۹۲
ساعت : 13:36
نویسنده : تنکا نیوز
سال ۸۴ بود کودکی با سن ۱۶ سال در سالن همایش های بین الملی توانست حاضرین را به احترام خود از جای بلند کند و برای خلق اثرش از نهاد ریاست جمهوری مورد تقدیر قرار گیرد با دستان لطیف خود با محمود احمدی نژاد دست داده و بخاطر نوشته خود آقای فرماندار موفق به اخذ سه دیپلم افتخار شد

سالهای بد یا بهتر بتوان گفت ماههای بد نام او در کلیه دانشگاه ها سراسر کشور و جشنواره ها به زبان ها رسید و توانست جایگاه اجتماعی خود را به یک چهره ی موفق تبدیل کند وی در این دوران با حفظ ارزش های اسلامی وارد گود سیاسی شد

ربانی افتخار ماست

این سخن ریس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در همایش دین محوری بود محسن ربانی نوجوان ۱۶ ساله توانست با سعی و تلاش خود به جوانی در آغاز راه به جایگاه ارزشمند برسد

۸سال گذشت

۸ سال از آن زمان گذشته و آن کودک ریز اندام به جوانی ۲۴ ساله شده جوانی که این روزها او را با نام مهندس محسن ربانی میشناسند کمتر ادارتی پیدا میشود که او را نشناسند چهره موفقی که توانست در طول ۸ سال مقامات بسیاری کسب نماید ورود او به عرصه سیاسی و اتاق فکر استانداری او را به چهره سیاسی تبدیل نمود که این روزها از زمزمه حضور این جوان در عرصه انتخابات حوزه شهری صحبت میکنند

کاندیداتوری را قبول نکرد

مسولین با پیشنهاد به این جوان لایق برای انتخابات شورای حوزه شهری به او پیشه گرفتند ولی ربانی با سادگی و درایت خود این امر را نپذیرفت

کنارگیری

اما سوال اصلی اینجاست چرا ربانی در اوج شهرت خود دست از سیاست میکشد و از دور به آنها نگاه میکند آیا جایگاه نخبگی ایشان تنگ شده است؟ خبرها حاکی از آن است این نخبه از رفتن به کشور نروژ برای تدریس در دانشگاه همان کشور در ماههای اخیر سر باز میزند علت این امر چیست؟ چرا این نخبه سیاسی کوچک سکوت میکند؟از مقامی دلخور است؟ ما هم منتظر این هستیم تا ربانی سکوت خود را بشکند.........
آغاز دوران شیرین نامزدی
نوشته شده در چهارشنبه هجدهم اردیبهشت ۱۳۹۲
ساعت : 13:22
نویسنده : تنکا نیوز
پ پ

آغاز دوران شیرین نامزدی

از دیروز صبح علی الطلوع كه نانوایی‌ها و كلّه‌پزی‌ها كركره محل كسب خود را شدیداً بالا دادند؛ شاهد رفت‌و آمد مشكوك افرادی به سمت وزارت كشور بودند كه روزهای پیش از آن در آن حوالی آفتابی نشده بودند. لحظاتی نگذشت كه روزنامه‌های كثیرالانتشار، اندك اندك بر پیشخوان كیوسك‌های روزنامه‌فروشی قرار گرفت و تیتر درشت اكثرشان این بود كه: «ثبت‌نام از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آغاز شد.»

یكی از نامزدها گفت: آخ جوووون!.....(بیش از اینها جونش را كشید كه در اینجا جا نمی شود) و سپس در اولین گفت و گوی رسمی خود با خبرنگاران حاضر در صحنه اعلام كرد كه بر این مژده گر جان فشانم، رواست.

- فعلا كه رو هواست! (این پارازیت را نفهمیدیم چه كسی از گوشه سالن گفت؛ اما معلوم بود كه منظورش معلوم نبودن چینش نهایی نامزدهاست كه حتی تكلیف نامزدها را روشن می كند و بعضی ممكن است سریعا برگردند ولایتشان!)

توصیه احتیاطی: بعضی از عزیزان دقت داشته باشند كه این ثبت نام با برخی دیگر از ثبت نام های مردمی همانند نام نویسی در مدرسه، نیاز به پرداخت چیزی به اسم خودیاری مردمی و شهریه و امثالهم ندارد؛ پول زیادی با خودشان همراه نیاورند. آدم خوب است سبكبار باشد.

بسته پیشنهادی: هنوز یك روز از آغاز ثبت نام گذشته است و ما جوجه یك روزه نیستیم كه از بی تجربگی همچین خیال كنیم كه دیگر وقت برای ارائه رهنمود نیست. هنوز تا شنبه كه پایان ثبت نام است، وقت باقی است؛ فلذا عرایضی راهگشا ردیف می كنیم. بی ضرر است:

1ـ عدم شلوغی: نامزدهای مشتاق ثبت نام برای خدمت بیشتر به مردم در قالب و قامت رئیس جمهوری، خیلی عجله نكنند كه صف ثبت نام شلوغ پلوغ گردد و عرض كردیم سه چهار روز دیگر وقت هست. فقط آنهایی كه گواهی پزشكی دارند و مثلا به دلیل دیسك كمر نمی توانند زیاد سرپا بایستند، نام نویسی شان كمی جلو انداخته شود. ضمنا در ستاد انتخابات كشور می شود دستگاه نوبت دهنده گذاشت كه هر داوطلبی به محض ورود موفقیت آمیزش، یك كاغذ نوبت بگیرد، برود سرجاش بنشیند تا صداش كنند. چه كسی بود صدا زد سهراب؟(گویا نام یكی از نامزدها بوده است!)

2ـ لوح یادبود: به هركس كه ثبت نام می كند، پیشاپیش هنوز هیچی نشده، یك لوح سپاس قشنگ بدهند كه از وی به دلیل ثبت نامش تشكر شده باشد. خیلی جسارت و توانمندی و عشق جگرسوز می خواهد كه طرف قبول زحمت كرده باشد و بخواهد رئیس جمهور شود. با این كه می داند حداقل تا دوسه سال باید رفع و رجوع كند. فلذا؛ جگر شیر نداری سفر عشق مرو!

3ـ همراهی والدین: ممكن است تك و توكی از نامزدها دچار صغرسن باشند. لهذا اگر با والدینشان بیایند كه آنها بر خوبی ها و توانایی های فرزند رشیدشان گواهی بدهند و علت ثبت نام را ایجاد اشتغال برای وی ندانند؛ خیلی خوب است. كار شورای نگهبان برای بررسی صلاحیت ها اندكی جلو می افتد. افتادگی آموز اگر طالب رأیی!

4ـ حضور خبرنگاران: از آنجا كه به هرحال در این جور مواقع، افراد گوناگونی از اقشار مختلف برای ثبت نام می آیند ـ كه حتی خانواده خودشان هم ممكن است به آنها گفته باشند: نرو كه ملت می خندند!ـ و بعضا حضورشان جالب توجه می باشد و اسنادش هم به صورت فیلم از سال های گذشته موجود می باشد؛ بر جمیع خبرنگاران زبر و زرنگ است كه در محل ثبت نام نامزدها حضور به هم برسانند و شكارگر لحظه های شیرین نامزدی بعضی از عزیزان باشند. خدا همه شان را برای خانواده حفظ كند.
ثبت نام اولین زن در انتخابات ریاست جمهوری
نوشته شده در چهارشنبه هجدهم اردیبهشت ۱۳۹۲
ساعت : 13:21
نویسنده : تنکا نیوز
2 9:33
پ پ

روز دوم ثبت نام - لحظه به لحظه به روز رسانی می‌شود

ثبت نام اولین زن در انتخابات ریاست جمهوری

دومین روز ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری در حالی آغاز شد كه از چهره‌های مطرح خبری نبود و اولین زن داوطلب انتخابات ریاست جمهوری برای دوره یازدهم امروز در ستاد انتخابات وزارت كشور ثبت نام كرد.

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین مستقر در ستاد انتخابات وزارت كشور، راضیه امیدوار، لیسانس اقتصاد، 46 ساله، اولین زنی است كه در دومین روز ثبت نام از كاندیداهای ریاست جمهوری با حضور در ستاد انتخابات وزارت كشور حضور خود را برای شركت در انتخابات اعلام كرد.

وی هدف از ثبت نام در این انتخابات را خدمت به مردم دانست.

براساس قانون اساسی، رجل سیاسی می توانند در انتخابات ریاست جمهوری شركت كنند ولی براساس تفسیری كه صورت گرفته معنی رجل به معنی زن و مرد بودن نیست.

وی پس از ثبت نام در پاسخ به خبرنگاران كه برنامه شما برای ریاست جمهوری چیست: گفت:پس از تایید صلاحیت برنامه هایم را اعلام می كنم.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری همچنین در پاسخ به این پرسش كه آیا خود را رجل سیاسی می دانید یا نه؟ گفت:سوال سیاسی نپرسید.

ثبت نام یك بازنشسته

امروز همچنین امان الله محمدی 66 ساله كه خود را لیسانس و بازنشسته معرفی كرد، گفت: من اول از ائمه اطهار خواستم كه به من كمك كند بعد استخاره كردم خوب آمد، از خدا خواستم نشانه ای برای من بفرستد، یك خواب دیدم، بعد در خواب به من گفتند كه شركت كن.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاران كه از وی می خواستند خواب خود را تعریف كند، گفت: نمی توانم بگویم.

وی در باره برنامه كابینه آینده اش گفت: برنامه دارم و كابینه ام را نیز معرفی خواهم كرد.

یك داوطلب كه به گفته خودش علاقه ای به مصاحبه نداشت به خبرنگار ما گفت كه مزاحم وی نشوم تا به كارش برسد، با حضور در ستاد انتخابات اعلام كرد كه فقط برای برنامه اقتصادی اینجا است.
 
غلامرضا آخوندی، 49 ساله كه خود را اهل «شاه عبدالعظیم» معرفی كرد با ساكی كاغذی در دست كه مدارك خود را در آن ریخته بود، گفت: من فقط آمدم عكس بیندازم.

وی كه خود را بازنشسته سازمان های حسابرسی معرفی كرد گفت: من برای اقتصاد كشور برنامه دارم.

این داوطلب در پاسخ به سوال خبرنگار ما كه آیا كابینه و تیم اقتصادی خود را مشخص كرده گفت: اگر شما اجازه بدهید من به كارم برسم.

وی افزود: من بچه «شاه عبدالعظیم» هستم و آمده ام كسانی را كه در خاك و خل زندگی می كنند نجات دهم.

دومین روز ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری همچنان با حضور افرادی ناشناس همراه است.

ثبت نام یك هوادار استقلال

در ادامه كار ثبت نام در ستاد انتخابات كشور یك دانشجوی فوق لیسانس علوم اجتماعی اهل ملایر كه خود را طرفدار تیم استقلال می دانست نام خود را در لیست ثبت نام كنندگان نوشت.

اكبر نظری گفت: اگر رئیس جمهور شوم فتح الله زاده را وزیر ورزش، قالیباف را وزیر كشور، حدادعادل را معاون اول و احمدی نژاد را وزیر مسكن و شهرسازی می كنم.

حس تكلیف، علت ثبت نام برای انتخابات ریاست جمهوری

در دومین روز از ثبت نام كاندیداهای ریاست جمهوری نامزدهایی دیده می شوند كه هدف خود از حضور در این عرصه را تنها حس تكلیف عنوان می كنند.
 
یكی از این افراد، رضا طاهری متولد 1356 و دیپلمه از تهران بود. وی درخصوص علت حضور خود در ستاد انتخابات گفت: هدف خاصی ندارم تنها به قول آقایان احساس تكلیف كرده ام.

وی كه خود را دارای شغل آزاد معرفی كرد گفت: من پذیرفته نمی شوم اما به دلیل حس مسئولیت، ثبت نام كردم.

افرادی كه حاضر به مصاحبه نبودند

از ابتدای صبح و آغاز زمان ثبت نام تعداد زیادی از داوطلبان اعلام كردند كه حاضر به مصاحبه با خبرنگاران نیستند.

برخی از آنها تأكید داشتند كه به صورت كاملا اتفاقی و بی هدف در ستاد انتخابات حاضر شدند.

یكی از این افراد «شاهین آتشبار» نام داشت كه حاضر به مصاحبه با هیچ یك از خبرنگاران نشد.

ثبت نام یك فرد معلول

یك فرد معلول نیز كه خود را اهل تبریز معرفی كرد در ستاد انتخابات حاضر شد و ثبت نام كرد.

ستار غفاری اهل تبریز كه تاكید داشت امروز صبح به تهران رسیده و بلافاصله در ستاد انتخابات حاضر شده است، گفت: مدرك مهم نیست ادراك اهمیت دارد.

وی  بهترین اقتصاد را ورزش و گردشگری دانست و گفت: اگر زمینه كاری این دو فراهم شود دیگر احتیاجی به اقتصاد نفتی نیست.

مصاحبه فقط با زبان انگلیسی

یك داوطلب دیگر اهل آبادان نیز كه اصرار داشت فقط با زبان انگلیسی حاضر به مصاحبه با خبرنگار پرس تی وی است در ستاد انتخابات ثبت نام كرد.

وی هنگامی كه با خبرنگار العالم صحبت می كرد تنها بلد بود كه نام و اینكه اهل كجا است را به انگلیسی بگوید.

این داوطلب تاكید داشت كه در قم درس خوانده است و اهل آبادان است.

یك دكترای منابع آب نیز با 60 سال سن در ستاد انتخابات حاضر شد و ثبت نام كرد.

وی اعلام كرد:برنامه سیاسی و اقتصادی خود را نوشته و به مسئولان فرستاده است.

وی با تأكید بر اینكه قانون از اولویت های وی است، گفت: اصولگرا هستم و محسن رضایی را به عنوان وزیر كشور یا وزیر دفاع معرفی خواهم كرد.


برهم زدن بازی صهیونیستی

روح الله اسلامی 31 ساله اهل قم نیز با حضور در ستاد انتخابات هدف خود را از كاندیدا شدن، برهم زدن بازی صهیونیست ها دانست.
 
وی كه تصویری وارونه از بیت المقدس بر سینه خود زده بود گفت: همانطور كه این تصویر بر روی سینه من كج است من با توقف زمان می خواهم آن را صاف كنم.

این داوطلب  كه خود را دانشجو مترجمی زبان انگلیسی معرفی كرد هدفش را پیروی از ولایت فقیه دانست و گفت: من با تسلط بر سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی برای ریاست جمهوری برنامه دارم.

ثبت نام دومین زن در ستاد انتخابات

دومین زن در ستاد انتخابات وزارت كشور در روز دوم ثبت نام كرد.ثریا ملك زاده كه حاضر نشد سن خود را نیز به خبرنگاران بگوید تأكید كرد: اولین بحث و هدف وی برای تشكیل كابینه اهمیت مشكلات اجتماعی، فقر و بیكاری است.

وی كه تحصیلات خود را فوق لیسانس پرستاری فوق لسیانس بهداشت و دانشجوی دكتری معرفی كرد با افزایش جمعیت مخالفت كرد و گفت: انفجار جمعیت به یك بار مشكلات زیادی را برای جامعه ایجاد می كند به همین مناسبت باید برای افزایش جمعیت برنامه داشته باشیم.

رسیدن جوانان به خودباوری

رضا محمدمنش كارشناس پرستاری اهل قزوین كه امروز نیز روز تولد وی بوده با ثبت نام در ستاد انتخابات وزارت كشور اعلام كرد؛ هدف از حضور در این انتخابات رسیدن جوانان به خودباوری است.

وی كه در پاسخ به سوال خبرنگاران بسیار عصبانی بود در مورد علت این رفتارش به خبرنگاران گفت: اگر عصبانی نباشم نمی توانم جلوی مزدور بایستم!

این داوطلب افزود: من در كابینه خودم از همه كسانی كه دكترا داشته باشند استفاده می كنم.

وی درخصوص احتمال حضور احمدی نژاد یا بقیه سیاسیون در كابینه اش نیز گفت: بقیه فرسوده شده اند كابینه من جوان خواهد بود آقای احمدی نژاد هم خسته شده دیگر حضورش در سیاست بس است.

اشتغال برای جوانان، مسكن برای همه

بهرام حاجیان 62 ساله مهندس راه و ساختمان نیز درخصوص علت حضورش برای ثبت نام در ستاد انتخابات، «اشتغال برای جوانان، مسكن برای همه» عنوان كرد و درخصوص كابینه آینده خود گفت: خداوند وسیله تشكیل كابینه را فراهم می كند.

كابینه یعنی چی؟!

محمود والامجد با لباس سفیدی كه سراسر سوراخ سوراخ بود از دیگر داوطلبین ثبت نام كننده بود.
 
وی خود را دارای تحصیلات سوم راهنمایی، شغل آزاد، مدیری موفق و بچه جنوب تهران معرفی كرد.

وقتی از او پرسیدیم كابینه خود را بر چه اساسی تشكیل می دهد گفت: كابینه یعنی چی؟!

اجرای درست قانون اساسی

بهمن شاه گشتاسبی متولد 1320 كه خود را دارای شغل های مختلفی عنوان كرد،از دیگر داوطلبان دومین روز ثبت نام كاندیداهای ریاست جمهوری بود.

وی با اشاره به اینكه از 13 سالگی شغل های مختلفی چون مكانیكی، بازرگانی و... را تجربه كرده و در آنها جزو نوابغ بوده است، گفت: فكر می كنم هر فرد ایرانی كه مملكت خود را دوست دارد باید برای پیشبرد كشورش تلاش كند.

این داوطلب درخصوص اینكه به چه علت كاندیدای ریاست جمهوری می شود گفت: چون نابسامانی های موجود را دیدم، تلاش می كنم در راستای قانون اساسی و اجرای درست آن قدم بردارم.وی تحصیلات خود را دیپلم طبیعی قدیم عنوان كرد.

اتحاد و آبادانی

علیرضا شیرازی كه خود را مهندس دریایی و 49 ساله از تهران معرفی كرد،شعار انتخاباتی خود را «اتحاد و آبادانی» اعلام كرد.

وی گفت: تلاش می كنم آب را به كویر ببرم و پروژه های تجارتی - بین المللی را راه اندازی كنم.
 
پورمحمدی و قالیباف رقبای انتخاباتی من

عباس عنایتی دیگر داوطلب، با تاكید بر اینكه مهمترین رقیب خود در انتخابات آتی را مصطفی پورمحمدی و محمدباقر قالیباف می داند، گفت: اسلام را سرلوحه كارم قرار می دهم.

وی گفت: آنقدر پول دارم كه تا 8 سال می توانم حقوق خودم را بدهم و اگر كسی هم احتیاج داشت به او كمك كنم.

مملكت «الكی» بدست نیامده است

محسن فلاح 47 ساله، كه خود را حسابرس ارشد بانك معرفی كرد از دیگر ثبت نام كنندگان بود.

وی از جمله اهداف خود را ایستادگی در مقابل اختلاس در بانك ها عنوان كرد.

وی با اشاره به اینكه رزمنده و جانباز شیمیایی است و بنا بر وظیفه شرعی پا به عرصه انتخابات گذاشته گفت: ما «فهمیده» زمان جنگ هستیم و آمده ایم كه بگوییم مملكت «الكی» بدست نیامده است.

وی گفت: فوق لیسانس «ان بی ای» و بازاریابی هستم و برای كنكور دكتری نیز ثبت نام كرده ام. و برای این ثبت نام 25 هزار تومان پول عكس دادم.
احتمال ثبت نام 4 كاندیدای مطرح؛ جمعه و شنبه
نوشته شده در چهارشنبه هجدهم اردیبهشت ۱۳۹۲
ساعت : 13:20
نویسنده : تنکا نیوز
پ پ

احتمال ثبت نام 4 كاندیدای مطرح؛ جمعه و شنبه

چهار نفر از كاندیداهای مطرح ریاست جمهوری اعلام كردند كه در روزهای جمعه و شنبه ثبت نام خواهند كرد.

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین مستقر در ستاد انتخابات كشور  شنیده شده است محسن رضایی اعلام  كرده كه روز جمعه بعد از نماز جمعه در ستاد انتخابات وزارت كشور حاضر شده و ثبت نام خواهد كرد.

همچنین محمدباقر قالیباف، غلامعلی حدادعادل و علی اكبر ولایتی نیز اعلام كردند كه شنبه در ستاد انتخابات حاضر خواهند شد و ثبت نام خواهند كرد.
یارانه نقدی شنبه واریز می‌شود
نوشته شده در چهارشنبه هجدهم اردیبهشت ۱۳۹۲
ساعت : 13:20
نویسنده : تنکا نیوز
پ پ

یارانه نقدی شنبه واریز می‌شود

یارانه نقدی 45 هزار و 500 تومانی اردیبهشت ماه شنبه هفته آینده به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

یارانه نقدی مرحله بیست و هفتم مربوط به اردیبهشت ماه شنبه هفته آینده به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت می شود.

یارانه نقدی اردیبهشت ماه سال 92 نسبت به یارانه سال گذشته تغییری نكرده و به ازای هر نفر 45 هزار و 500 تومان است. در حال حاضر بیش از 74 میلیون ایرانی یارانه نقدی می گیرند

:: موضوعات مرتبط: اقتصادیامروز و فردای دختران شین‌آباد
نوشته شده در سه شنبه هفدهم اردیبهشت ۱۳۹۲
ساعت : 23:10
نویسنده : تنکا نیوز
پ پ

امروز و فردای دختران شین‌آباد

دلت برایشان می‌سوزد وقتی می‌بینی صورت‌های سوخته‌شان گوشت نو زاییده و مثل تكه چرمی بنفش‌رنگ و چروك روی چهره‌شان پیچ و تاب خورده است، دلت برایشان می‌سوزد كه موهایشان را از ته تراشیده‌اند تا وقتی زیر دست جراح می‌روند تارهای مو، مزاحم جراحی نشود، دلت برایشان می‌سوزد، چون سوختن‌شان در آتش بخاری از آنها و زادگاهشان ـ روستای شین‌آباد ـ سوژه‌های داغ خبری ساخت، اما نگرانی از فراموش شدن، در تار و پود ذهن‌شان نشسته است.

البته تا امروز دختران شین آبادی فراموش نشده اند، وعده های خوبی هم برای پرداخت دیه و هزینه های جراحی زیبایی به آنها داده شده است، هیات دولت نیز مصوبه ای به نفع این بچه ها و بچه های دیگری مثل آنها كه قربانی حادثه می شوند، تصویب كرده است، اما با این حال هنوز هم دل ها از بابت سرنوشت این دختران نگران است.

شاید مشكل هم از همین وعده ها و مصوبات باشد كه ظاهرشان دل خوش كن است، اما بیم عمل نشدن از آن می تراود. موضوع بدبینی و قضاوت عجولانه در میان نیست، بلكه صحبت از تغییر دولت ها، جابه جا شدن پست ها و فراموشكاری آدم هاست.

دولت بعد از حادثه روستای شین آباد، مصوبه ای تصویب كرد كه تاكیدش بر استخدام همه دانش آموزانی بود كه قربانی ناایمنی مدرسه ها می شوند؛ مصوبه ای كه این هفته وزیر آموزش و پرورش در دیدار با دانش آموزان حادثه دیده این روستا بار دیگر آن را بر زبان آورد و با استناد به آن به دختران شین آبادی قول داد كه بعد از هجده سالگی در وزارت آموزش و پرورش استخدام شوند.

نمی دانم وقتی حمیدرضا حاجی بابایی این حرف ها را می زد، دخترانی كه قبلا گفته بودند از بازگشت به مدرسه می ترسند، چه حسی داشتند؛ خوشحال بودند؟ معنی حرف های وزیر را درك كردند؟ به استخدام و داشتن شغل فكر می كردند یا این كه دلشان می خواست زودتر كسی فكری به حال صورت ها و بدن های سوخته شان بكند؟

استخدام در آموزش و پرورش برای دختران یك روستا كه با ظاهر غیرعادی شان فرصت های كمتری برای داشتن شغل در بزرگسالی دارند، البته امتیاز ویژه ای است كه اگر محقق شود حق به حق دار خواهد رسید، اما سوال این است كه اگر دولت دهم جایش را به یازدهم بدهد و دولت دوازدهم هم جایگزین دولت قبلی شود و همزمان، این دختران نیز هجده ساله شوند، آیا وزیر دو دولت آینده حاضر است وعده دولت و وزیر پیشین را عملی كند؟ البته می توان حدس زد كه درصد وفادار ماندن به مصوبه دولت های پیشین در هر دولتی نزدیك به صفر است، پس اگر دانش آموزان شین آباد در هجده سالگی خانه نشین ماندند نیز اتفاق تازه ای رخ نداده است.

برای همین بهتر است به امروز این دختران فكر كنیم، به امروز كه آنها نیاز به درمان، حمایت و تولد دوباره انگیزه های تحصیلی دارند كه اگر چنین شود، بعید نیست تك تك آنها مدارج علمی را طی كنند و به جایگاهی برسند كه هیچ گاه به استخدام در آموزش و پرورش فكر نكنند.

:: موضوعات مرتبط: فرهنگي و اجتماعيعکس هایی از ثبت نام کنندگان کاندیدای ریاست جمهوری
نوشته شده در سه شنبه هفدهم اردیبهشت ۱۳۹۲
ساعت : 23:9
نویسنده : تنکا نیوز

 

 شهریه‌های دانشگاه های غیردولتی و شبانه اعلام شد
نوشته شده در سه شنبه هفدهم اردیبهشت ۱۳۹۲
ساعت : 13:35
نویسنده : تنکا نیوز
پ پ

شهریه‌های دانشگاه های غیردولتی و شبانه اعلام شد

مدیر كل دفتر گسترش وزارت علوم، مهمترین جزئیات شهریه دانشجویان نوبت دوم مراكز آموزش عالی و دانشگاههای دولتی و دانشگاهها و موسسات آموزش عالی غیردولتی را در مقطع كارشناسی ارشد اعلام كرد و گفت: شهریه های جدید از مهرماه اعمال می شود.

ابوالفضل حسنی با اشاره به تصویب مبلغ شهریه دانشجویان نوبت دوم در مقطع كارشناسی ارشد، جزئیات این افزایش قیمت ها را اعلام كرد و از میزان افزایش این مبلغ در دانشگاه ها و موسسات آموزش غیردولتی غیرانتفاعی برای مقطع ارشد خبر داد.

وی با اشاره به دانشگاه هایی كه این افزایش شهریه برای نوبت دومشان (شبانه) اعمال شده، افزود: شهریه نوبت دوم دانشگاه ها و مراكز آموزش عالی دولتی در مقطع كارشناسی ارشد برای دانشگاه های برتر اصفهان، تهران، تبریز، تربیت مدرس، خوارزمی تهران، شهید بهشتی، شیراز، صنعتی اصفهان، صنعتی امیر كبیر، صنعتی شریف، علم و صنعت ایران و فردوسی مشهد و سایر دانشگاههایی كه در رده 20 دانشگاه برتر كشور قرار دارند، اعلام شد.

شهریه نوبت دوم ارشد دانشگاههای برتر

نام گروهشهریه ثابتشهریه متغیرپایان نامه نظریپایان نامه آزمایشگاهی یا كارگاهی
 علوم انسانی450.000 تومان800.00 تومان200.000 تومان300.000 تومان
سایر گروههای آموزشی500.000 تومان120.000 تومان200.000 تومان300.000 تومان

حسنی تصریح كرد: در صورتیكه در برنامه آموزشی دانشجویان نوبت دوم، دروس عملی گنجانده شده باشد، شهریه معادل 1.5 برابر دروس نظری محاسبه می شود.

این مقام مسئول وزارت علوم در ادامه به میزان شهریه نوبت دوم دانشجویان كارشناسی ارشد سایر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دولتی بر اساس جدول ذیل اشاره كرد.

شهریه نوبت دوم ارشد سایر دانشگاهها

نام گروهشهریه ثابتشهریه متغیرپایان نامه نظریپایان نامه آزمایشگاهی یا كارگاهی
علوم انسانی360.000 تومان700.00 تومان200.000 تومان250.000 تومان
سایر گروههای آموزشی400.000 تومان800.00 تومان200.000 تومان250.000 تومان

 به گفته مدیر كل گسترش وزارت علوم، اگر در برنامه آموزشی دانشجویان نوبت دوم، دروس عملی گنجانده شده باشد، شهریه معادل 1.5 برابر دروس نظری محاسبه می شود.

حسنی در ادامه به شهریه دانشگاه های غیردولتی غیرانتفاعی در مقطع كارشناسی ارشد اشاره كرد.

جدول شهریه دانشگاههای غیرانتفاعی ارشد

نام گروهشهریه ثابتشهریه متغیرپایان نامه نظریپایان نامه آزمایشگاهی یا كارگاهی
علوم انسانی400.000 تومان700.00 تومان200.000 تومان250.000 تومان
سایر گروههای آموزشی450.000 تومان800.00 تومان200.000 تومان250.000 تومان

وی تاكید كرد: در صورتیكه در برنامه آموزشی دانشجویان این دانشگاه ها، دروس عملی گنجانده شده باشد، شهریه معادل 1.5 برابر دروس نظری محاسبه می شود.

مدیر كل دفتر گسترش وزارت علوم همچنین به شهریه مقطع كارشناسی ارشد در موسسات آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی نیز اشاره كرد.

جدول شهریه موسسات آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی در ارشد

نام گروهشهریه ثابتشهریه متغیرپایان نامه نظریپایان نامه آزمایشگاهی یا كارگاهی
علوم انسانی360.000 تومان65.000 تومان200.000 تومان250.000 تومان
سایر گروههای آموزشی400.000 تومان75.000 تومان200.000 تومان250.000 تومان

حسنی یادآور شد: اگر در برنامه آموزشی دانشجویان نوبت دوم، دروس عملی گنجانده شده باشد، شهریه معادل 1.5 برابر دروس نظری محاسبه می شود.

به گفته این مقام مسئول وزارت علوم، دریافت مبالغ فوق از مهرماه سال جاری در دانشگاه ها عملیاتی خواهد شد

:: موضوعات مرتبط: علمیفیلمبرداری مخفیانه از كانال كولر
نوشته شده در سه شنبه هفدهم اردیبهشت ۱۳۹۲
ساعت : 13:33
نویسنده : تنکا نیوز
پ پ

فیلمبرداری مخفیانه از كانال كولر

مردی كه با جاسازی دوربین فیلمبرداری در كانال كولر خانه همسایه‌‌اش، تصاویر زن همسایه را ضبط و در اینترنت و فضای مجازی منتشر كرده بود، از سوی پلیس فتای استان خراسان رضوی دستگیر شد.

متهم در بازجویی پلیسی اعتراف كرده، با انتشار تصاویر خصوصی زن همسایه، قصد داشته وی از شوهرش جدا شود تا بتواند با او ازدواج كند.

به گزارش جام جم، سرهنگ عرفانی، رئیس پلیس فتای استان خراسان رضوی در این باره گفت: زنی به پلیس فتای استان خراسان رضوی مراجعه و با طرح شكایتی عنوان كرد، تصاویر خصوصی اش در اینترنت و فضای مجازی قرار گرفته و او و خانواده اش دچار دردسر شده اند و نمی داند چه كسی و با چه هدفی این كار را كرده است.

عرفانی افزود: در تحقیقات از شاكی معلوم شد تصاویری كه از وی در اینترنت قرار گرفته، مربوط به زمان هایی بوده كه او تنها در خانه حضور داشته است.

مرد همسایه، متهم اینترنتی بود

وی یادآور شد: با شروع تحقیقات پلیس فتا معلوم شد متهم فراری در همسایگی خانه شاكی سكونت دارد.

بنابراین ماموران با هماهنگی قضایی وارد خانه مرد متهم شدند و او را دستگیر و به مركز پلیس منتقل كردند.

رئیس پلیس فتای استان خراسان رضوی افزود: متهم با اعتراف به انتشار تصاویر خصوصی زن همسایه شان در اینترنت، عنوان كرد، مدتی پیش به زن جوان علاقه مند شده و قصد ازدواج با او را داشته اما متوجه شده زن جوان متاهل است بنابراین تصمیم گرفته كاری كند كه زن همسایه از شوهرش جدا شود و با او ازدواج كند.

اعتراف متهم

عرفانی خاطرنشان كرد: در ادامه تحقیقات مشخص شد، متهم یك روز به بهانه تعمیر كولر وارد خانه زن شاكی شده و دوربین فیلمبرداری را در كولر خانه وی جاسازی و چند روزی از زن همسایه فیلمبرداری كرده است سپس تصاویر خصوصی زن همسایه را در فضای مجازی و اینترنت قرار داده تا با این كار باعث جدایی زوج همسایه شود.

بنابراین گزارش، متهم با قرار قانونی روانه زندان شد. تحقیقات تكمیلی از وی ادامه دارد.

:: موضوعات مرتبط: حوادثبازار، دلار 3500 تومانی را پذیرفته است
نوشته شده در سه شنبه هفدهم اردیبهشت ۱۳۹۲
ساعت : 13:33
نویسنده : تنکا نیوز
پ پ

 

بازار، دلار 3500 تومانی را پذیرفته است

دبیركل كانون صرافان می‌گوید، بازار قیمت 3500 تومانی برای هر دلار آمریكا را به عنوان یك نرخ منطقی پذیرفته و احتمال نوسان آن كاهش یافته است.

به گزارش خبرنگار جام جم، شرایط كنونی بازار ارز و مشخص نبودن آینده قیمت ها در این بازار سبب شده تا بسیاری از بازیگران بازار و از جمله تولیدكنندگان كه مصرف كننده ارز هستند، به دلیل ریسك موجود قیمتی فعالیت اقتصادی خود را كاهش دهند.

این مساله به وضوح در بازارهایی چون خودرو و حتی برخی كالاهای اساسی از جمله روغن قابل مشاهده است.

این اتفاق در حالی رخ داده كه تلاش های زیادی در جهت كاهش نرخ دلار صورت گرفته؛ اما تاكنون پاسخ مثبتی از بازار دریافت نكرده است.

با وجود این برخی كارشناسان بر این باورند كه بازار باید روند طبیعی خود را طی كند تا پس از یك آرامش نسبی، نرخ ارز مسیر كاهشی در پیش بگیرد. دبیركل كانون صرافان از جمله افرادی است كه معتقد به برقراری آرامش در بازار از اوایل سال جاری است.

احمد لواسانی در گفت وگو با خبرنگار ما می گوید: اكنون دیگر بازار پذیرفته كه قیمت ارز ده هزار تومان نیست و آن اعداد نجومی هم كه برخی از آن سخن می گفتند، وجودندارد.

او خاطرنشان كرد: ما در ماه های گذشته بسیاری از دیدگاه های كارشناسی در این خصوص را رصد كرده ایم. این دیدگاه ها همگی بر نرخ فعلی یعنی بازه ای بین 3200 تا 3500 تومان به عنوان نرخ پذیرفته شده بازار تأكید دارند. به بازار هم كه مراجعه می كنیم می بینیم كه اكنون بازار این قیمت ها را پذیرفته است.

آرامش بازار در قیمت 3500

اما آیا این نرخ دیگر ماننددیگر نرخ های پیش گفته بازار ارز دستخوش تغییر نخواهد شد؟ این پرسشی است كه دبیركل كانون صرافان این گونه به آن پاسخ می دهد: كار ما با قیمت هاست. زمانی در اواخر سال گذشته نرخ دلار روی 2800 تومان توقف كوتاهی داشت؛ اما مشخص بود كه این رقم پایدار نیست و افزایش خواهد یافت. در مقطعی دیگر، قیمت ها تا 3700 تومان برای هر دلار بالا رفت؛ باز هم مشخص بود كه این قیمت هم پایدار نبوده و كاهش می یابد. نتیجه همان شد كه در دیدگاه های كارشناسی بر آن تأكید شده بود. قیمت 3500 تومان با اندكی اختلاف اكنون از سوی بازار پذیرفته شده و شاهد یك ثبات نسبی در این زمینه هستیم.

امیدهایی برای كاهش نرخ ارز

به گفته لواسانی، برای كاهش نرخ دلار راه هایی وجود دارد كه البته باید این فرآیند با تأملی دقیق همراه باشد.

او با بیان این كه نمی توان در این خصوص بانك ها را از صحنه دور نگه داشت، خاطرنشان كرد: در صورتی كه بانك ها هم برای كنترل نرخ شناور در بازه قیمتی 3500 تومان وارد عمل شوند، می توان انتظار داشت كه در آینده قیمت ها سیر نزولی به خود بگیرد.

این گفته دقیقا همان نظام شناور مدیریت شده است كه این روزها درباره آن بحث های متفاوتی ارائه می شود.

اما دبیركل كانون صرافان معتقد است كه بانك ها می توانند با خرید یا عرضه دلار مانع كمتر یا بیشتر شدن نرخ بازار آزاد و شكل گیری دلالی های زیان آور شوند. به عقیده او، اگر همه بازیگران یك عدد را به عنوان نرخ ارز بپذیرند و برای نگه داشتن آن تلاش كنند، می شود گفت ثبات در بازار ادامه خواهد یافت.

لواسانی بر این نكته تأكید دارد كه اگر تلاش باید بر این باشد كه نرخ مذكور حفظ شود، این امر در نهایت روند كاهشی قیمت ها را به دنبال خواهد داشت.

افزایش عرضه ارز با تثبیت نرخ

به گفته این فعال اقتصادی، اگر ثبات قیمتی در بازار ارز ایجاد شود خیلی از تاجران یا تولیدكنندگانی كه اكنون نگران آینده قیمت ها هستند، وارد بازار می شوند. دلارهایی هم كه توسط مردم به عنوان یك دارایی و با هدف ذخیره ارزش نگهداری می شود و به ارزهای خانگی معروف است، پس از مدتی وارد بازار خواهد شد. یعنی عرضه كالا همزمان با عرضه دلارصورت می گیرد.

او البته تصریح می كند زمانی می توان به این امر امیدوار بود كه ثباتی چندماهه در بازار برقرار شود. آن وقت با همین صرافی های موجود می توان ارز مورد نیاز بازار را تأمین كرد و فشاری هم متوجه دولت و بانك مركزی نمی شود.

پیشنهادی برای مركز مبادلات ارزی

گرچه به نظر می رسد این اظهارات متكی به حضور و فعالیت صرافان در بازار باشد اما دبیركل كانون صرافان می گوید: در صورت رونق فعالیت های اقتصادی با حضور بانك ها یا مركز مبادلات، صرافان حاضرند از فعالیت های فعلی كنار رفته و به كار اصلی خود برای برطرف كردن سایر نیازهای ارزی فعالان اقتصادی بپردازند.

او پیشنهاد خود را برای بهبود فعالیت مركز مبادلات ارزی این گونه مطرح می كند: چه بهتر بود به جای این كه گفتند نرخ مركز مبادلات دو درصد پایین تر از نرخ بازار آزاد باشد، می گفتند این نرخ را دو درصد بالای بازار آزاد تعیین می كنیم، چون در این شرایط صادركنندگان رغبت بیشتری برای عرضه ارزهای خود در این بازار داشتند. به این ترتیب مركز مبادلات می توانست با مكانیسمی كه برای ثبت سفارش و تخصیص ارز دارد، زمینه های ایجاد گشایش در بازار را فراهم كند.

ارز بدون فاكتور؟!

پیش از این اعلام شده بود كه خرید و فروش ارز بدون فاكتور، قاچاق است. لواسانی این امر را در مبادلات روزانه صرافی ها جاری می داند و می گوید: اكنون در هیچ یك از صرافی های مجاز، ارز بدون فاكتور ارائه نمی شود و همین مساله دلیل محكمی برای سلامت مبادلات در این بخش است.

او تأكید می كند: مردم اختیارشان دست خودشان است كه از كجا خرید كنند. اما آنهایی كه به مشكل برخوردند معمولا از جمله افرادی هستند كه از صرافی مجاز خرید نكرده اند.

صرافی های غیرمجاز

اكنون 652 صرافی مجاز در كل كشور فعالیت می كنند كه از این تعداد 237 مورد در تهران است. این موضوع دیگری است كه دبیركل كانون صرافان به آن اشاره می كند. با وجود این قدری عجیب به نظر می رسد كه چرا تعداد صرافان فعال فقط در پایتخت، بسیار بیشتر از رقمی است كه به عنوان صرافی های مجاز كل كشور اعلام شده است.

پاسخ این سوال چیزی جز فعالیت غیرمجاز نمی تواند باشد؛ امری كه باید توسط دستگاه های نظارتی و مراجع ذی ربط بخصوص بانك مركزی مورد بررسی قرار گرفته و به منظور جلوگیری از بروز اختلال در بازار ارز، ممنوعیت های جدی در برابر فعالیت صرافان غیرمجاز وضع شود. متن كامل گفت و گوی جام جم با دبیر كل كانون صرافان بزودی منتشر می شود.

برخورد تعزیراتی با غیرمجازها

در همین حال ، بانك مركزی دیروز اعلام كرد: افتتاح شعبه غیرمجاز توسط صرافی ها مشمول قانون نحوه اعمال تعزیرات حكومتی راجع به قاچاق كالا و ارز شده است. این بانك طی بخشنامه ای خطاب به شركت های صرافی سراسر كشور افزود: شركت های صرافی كه بدون اخذ مجوز از بانك مركزی اقدام به افتتاح شعبه كنند، مشمول قانون نحوه اعمال تعزیرات حكومتی راجع به قاچاق كالا و ارز شده و تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

براساس این بخشنامه : مطابق مفاد دستورالعمل اجرایی تأسیس، فعالیت و نظارت بر صرافی ها و افتتاح شعبه توسط صرافی های نوع اول به طور كلی ممنوع بوده و صرفا شركت های صرافی نوع دوم می توانند پس از اخذ مجوزهای لازم از بانك مركزی شعبه یا نمایندگی دایر كنند.

:: موضوعات مرتبط: اقتصادیعیادت رئیس جمهور از ابوالفضل پورعرب
نوشته شده در سه شنبه هفدهم اردیبهشت ۱۳۹۲
ساعت : 13:32
نویسنده : تنکا نیوز
پ پ

عیادت رئیس جمهور از ابوالفضل پورعرب

رئیس جمهور به صورت سرزده از ابوالفضل پورعرب بازیگر برجسته و درخشان سینمای ایران عیادت كرد.

محمود احمدی نژاد دوشنبه شب به صورت سرزده در منزل پدری ابوالفضل پورعرب در جنوب تهران حضور یافت و ضمن عیادت از این بازیگر مشهور سینمای كشور، در جریان وضعیت سلامتی و روند درمان وی قرار گرفت.

رئیس جمهور در این دیدار كه فضای بسیار صمیمی و دوستانه ای داشت ضمن آرزوی سلامتی و توفیق برای پورعرب؛ نسبت به پیگیری های لازم برای تسریع در روند درمان و بهبود سلامتی وی تأكید كرد.

در این دیدار ابوالفضل پورعرب با اشاره به نوع بیماری و روند درمانی خود، خاطراتی از دوران بازیگری اش را برای رئیس جمهور بیان كرد.

همچنین مادر پورعرب كه از حضور رئیس جمهور در خانه اش بسیار خوشحال بود، عیادت دكتر احمدی نژاد از پسرش را موجب دلگرمی و تقویت روحیه فرزند بیمار خود دانست و یك جلد قرآن كریم به رئیس جمهور هدیه كرد.
 

:: موضوعات مرتبط: سياسي، سینمانامزدهایی كه ثبت نام كردند چه گفتند؟
نوشته شده در سه شنبه هفدهم اردیبهشت ۱۳۹۲
ساعت : 13:31
نویسنده : تنکا نیوز
پ پ

انتخابات ریاست جمهوری

نامزدهایی كه ثبت نام كردند چه گفتند؟

پنج چهره شناخته شده در رقابت انتخابات ریاست جمهوری كه امروز در نخستین روز ثبت نام به وزارت كشور آمدند پس از نام نویسی در گفت‌وهای كوتاهی از دلایل حضور خود در این رقابت گفتند و به گوشه‌ای از برنامه‌ها خود هم اشاره كردند.

به گزارش جام جم آنلاین كاندیدای جبهه پایداری پس از ثبت نام با بیان این كه انتخابات آینده انتخابات چندقطبی است، گفت: امیدواریم دولت آینده تمركز خود را برای حل مشكلات اساسی كشور معطوف كند.

لنكرانی تصریح كرد: بنده وظیفه خود دانستم در این صحنه حضور پیدا كنم و امیدواریم این حضور نشان دهد كه پول و وابستگی های خانوادگی كار نمی كند و آنچه كار می كند ایمان، تلاش و كوشش فراوان برای ساخت كشور است.

وی با بیان اینكه حل معضلات كشور غیرممكن نیست، گفت: ان شاءالله دولت یازدهم تلفیقی از برنامه های آرمان گرایی و واقع گرایی باشد.

كاندیدای جبهه پایداری با تأكید بر حضور همه اقشار مختلف مردم در صحنه انتخابات خاطرنشان كرد: حضور جوانان بسیار مهم است چرا كه هر جا جوانان حضور داشتند، گره گشایی كردند و امیدواریم صحنه انتخابات نمایشی از حضور مؤمنانه برای پیشرفت كشور باشد.

وی گفت: اگر پس از شمارش آراء و تأیید شورای نگهبان بنده رئیس جمهور شوم، اولین برنامه ام تشكیل شبكه نخبگان برای پشتیبانی از تصمیمات دولت خواهد بود، بنابراین ما در اولین اولویت خود توجه خود را معطوف به نیازهای اساسی مردم خواهیم كرد.

سعیدی كیا:احیای مجدد سازمان مدیریت و برنامه ریزی از ضروریات است

سعیدی كیا نیز احیای مجدد سازمان مدیریت و برنامه ریزی را از ضروریات امروز كشور دانست.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری پس از ثبت نام گفت: فكر می كنم با توجه به تجربه ای كه دارم و با فرهنگ غنی اسلامی ایرانی، اقتصاد پویا و فعال و زندگی آرام توأم با رفاه را می توان برای مردم فراهم كرد و به همین دلیل به صحنه آمده ام.

سعیدی كیا با اشاره به وضعیت اقتصاد كشور اظهار داشت: در حال حاضر وضعیت اقتصاد سامان خوبی ندارد و سرمایه گذاری و تولید و اشتغال افت كرده و شاهدیم كه بیكاری و تورم افزایش پیدا كرده است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تأكید كرد: بنده حتماً تا آخر در صحنه باقی خواهم ماند.

كواكبیان:ر أی نیاورم به رقیبم شیرینی می دهم

دبیركل حزب مردمسالاری نیز پس از ثبت نام گفت: شعار من شعار زنده باد اصلاح طلب است، دولتم دولت اخلاق و رنگ مان رنگ سبز است.

مصطفی كواكبیان با بیان اینكه برای خلق حماسه سیاسی آمده ام و امید دارم كه مورد استقبال مردم قرار بگیرم، گفت: نگران نیستم كه رأی نیاورم و حتی اگر بنا به دلایلی رأی نیاوردم، به رقیبم یك جعبه شیرینی می دهم و تبریك می گویم.

وی با تأكید بر اینكه اصلاح طلبان باید اجماع برسند، گفت: این اجماع یا باید از طریق نظرسنجی صورت گیرد یا از طریق 35 حزب اصلاح طلب.

عضو حزب مردمسالاری گفت: بنده خودم را فعالی سیاسی می دانم و همیشه در عرصه سیاست خواهم بود و هیچ وقت به سمت انزوا و گوشه نشینی نخواهم رفت.

وی شعار خود را «زنده باد اصلاح طلب» عنوان كرد و گفت: دولتم دولت اخلاق است و رنگمان رنگ سبز خواهد بود.

واعظ زاده:وضعیت كشور مطلوب نیست

یكی دیگر از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری كه امروز ثبت نام كرد صادق واظ زاده بود. وی با بیان اینكه وضعیت كشور مطلوب نیست، گفت: در تلاشم تا با استفاده از نیروهای باتجربه و جوان پیشرفت را برای كشور به ارمغان بیاورم.

وی افزود: حضورم در رقابت های انتخاباتی به پیشنهاد و اصرار گروهی از دانشمندان برجسته و مدیران ارشد و اجرایی كشور در طول سالیان گذشته و جوانان بوده است و دلیل مستقل آمدنم، جلوگیری از وجود جنجال و آشوب سیاسی در كشور است.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینكه وضعیت كشور به گونه ای شده كه هرچقدر پیش می رویم، سلب اعتمادها و دعواهای سیاسی بالاتر می رود، گفت: قطعا در این شرایط یك نامزد مستقل كه وابستگی گروهی و باندی ندارد، می تواند در تسریع پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی كمك زا باشد.

وی با اشاره به اینكه وضعیت كشور مطلوب نیست و قطعا برگشت به گذشته هم مناسب نخواهد بود، گفت: باید به خواسته های اساسی مردم پاسخ داد. امروز با مشكلات بیكاری و تورم روبرو هستیم و معتقدم كه مهمترین محور برای از پیش رو برداشتن بیكاری و تورم، رونق تولید است.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینكه وضعیت كشور مطلوب نیست، گفت: در تلاشم تا با استفاده از نیروهای باتجربه و جوان پیشرفت را برای كشور به ارمغان بیاورم.

روحانی:رنگ فیروزه ای را هوادارانم انتخاب كردند

حسن روحانی هم پس از ثبت نام گفت كه رنگ فیروزه ای از سوی هوادارانش برای تبلیغات انتخاباتی وی انتخاب شده است.

پیش از این رنگ بنفش به عنوان رنگ انتخاباتی حسن روحانی اعلام شده بود.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در پاسخ به این سؤال كه حضورتان در اولین روز ثبت نام به دلیل جدیت شما برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری است؟، گفت: مگر نباید جدی باشم؟ در كار خیر عجله كردن مستحب است.

وی در پاسخ به این سؤال كه آیا رنگ انتخابات شما فیروزه ای است؟، گفت: این رنگ توسط هوادارانم انتخاب شده است.

روحانی در پاسخ به سؤال مبنی بر اینكه گفته می شود آیت الله هاشمی رفسنجانی در روز آخر ثبت نام به وزارت كشور خواهد آمد، گفت: چند روز صبر كنید تا همه چیز را ببینید.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری همچنین در باره این كه آیا آقای هاشمی رفسنجانی از شما حمایت می كند؟، گفت: این موضوع را باید خودشان اعلام كنند.

:: موضوعات مرتبط: سياسيآنهایی كه تاكنون ثبت نام كرده‌اند
نوشته شده در سه شنبه هفدهم اردیبهشت ۱۳۹۲
ساعت : 13:30
نویسنده : تنکا نیوز
پ پ

انتخابات ریاست جمهوری

آنهایی كه تاكنون ثبت نام كرده‌اند

در نخستین روز ثبت نام نامزدها برای انتخابات ریاست جمهوری پنج چهره شناخته شده تاكنون ثبت نام كردند.

به گزارش جام جم آنلاین این پنج نفر از طیف های گوناگون سیاسی هستند كه در ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری پیش قدم بودند.

صادق واعظ زاده ، كامران باقری لنكرانی ، محمد سعیدی كیا ، حسن روحانی و مصطفی كواكبیان پنج نامزدی هستند كه به وزارت كشور مراجعه كرده و نام خود را در لیست كاندیداهای ریاست جمهوری نوشتند.

این نامزدها پس از نام نویسی به خبرنگاران گفتند؛

لنكرانی: كشور به فكرهای جوان و تلاش احتیاج دارد.

سعید ی كیا:تابع قانون هستم.

واعظ زاده:برای حل مشكل تورم یك برنامه جامع طراحی كرده ام.

حسن روحانی: در كار خیر عجله كردن مستحب است.

كواكبیان:ر أی نیاورم به رقیبم شیرینی می دهم.

هنگام ثبت نام نامزدها، افرادی هم بودند كه شاید تنها در شهر و محل زندگی شان آنها می شناسند و چهره سیاسی و شناخته شده نیستند، اما از برنامه ها و طرح های خود برای حل مشكلات به ویژه مشكلات اقتصادی می گویند

:: موضوعات مرتبط: سياسيسرقت میلیاردی داماد از پدرزن
نوشته شده در دوشنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۲
ساعت : 14:5
نویسنده : تنکا نیوز
پ پ

سرقت میلیاردی داماد از پدرزن

راز سرقت میلیاردی داماد از پدرزنش در بررسی دوربین‌های مداربسته محل سرقت فاش شد.

به گزارش روز یكشنبه جام‌جم آنلایین به نقل از پلیس آگاهی تهران، سوم فروردین امسال از طریق مركز فوریت های پلیسی 110، وقوع یك فقره سرقت منزل در منطقه سعادت آباد به كلانتری 134 شهرك قدس اعلام شد.

با حضور مأموران كلانتری در محل، مالباخته در اظهارات اولیه خود به كارآگاهان عنوان داشت كه گاو صندوق حاوی بیش از یك میلیارد تومان انواع طلا، جواهرات و همچنین اوراق مشاركت و سهام به ارزش تقریبی 13 میلیارد تومان، به سرقت رفته است.

با توجه به اظهارات مالباخته در خصوص ارزش اموال مسروقه، بلافاصله موضوع به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام و كارآگاهان و تیم بررسی صحنه سرقت این پایگاه در محل سرقت حاضر شدند.

اظهارات مالباخته

مالباخته در اظهاراتش به كارآگاهان گفت: به همراه اعضای خانواده و برای شركت در مراسم عروسی یكی از بستگان، به استان آذربایجان شرقی رفته اما پس از مراجعت به منزل، زمانی كه قصد برداشتن دسته چك به محل نگهداری اسناد و مدارك خود از داخل گاو صندوق را داشتم، در كمال تعجب متوجه شدم كه گاو صندوق به سرقت رفته است.

با حضور كارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی در محل و بررسی های بعمل آمده از محل سرقت مشخص شد كه سرقت به شیوه داخلی است و سارق یا سارقین با اطمینان از عدم حضور مالباخته و اعضای خانواده اش در منزل، بدون ایجاد هرگونه تخریب وارد منزل مالباخته در یك مجتمع مسكونی شده و با اطلاع از نگهداری مقادیر متنابهی طلا، جواهرات و اوراق سهام و مشاركت در گاوصندوق، اقدام به سرقت گاو صندوق كرده‌اند.  

كارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی در ادامه رسیدگی به پرونده و با شناسایی تعدادی از مجتمع های مسكونی محل سرقت مجهز به سیستم دوربین مداربسته، به بررسی تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته پرداخته و موفق به شناسایی یك دستگاه خودرو 206 و هویت مالك آن شدند.

با شناسایی هویت مالك خودرو 206 كه برادر داماد مالباخته بود، كارآگاهان اطلاع پیدا كردند كه از چندی پیش، داماد و دختر مالباخته قصد داشتند تا از یكدیگر  متاركه نماید؛ با توجه به اطلاعات بدست آمده در خصوص هویت داماد مالباخته به نام مسعود. ی (31 ساله ) و وجود دلایل و شواهد كه نشان از ارتكاب سرقت به شیوه داخلی داشت، كارآگاهان تحقیقات در خصوص مسعود و نقش احتمالی وی در سرقت را در دستور كار خود قرار دادند.

دستگیری داماد

همزمان از شعبه بانك سعادت آباد به كارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی اطلاع داده شد كه فرد جوانی با مراجعه به بانك قصد نقد نمودن یكی از چك های مسروقه متعلق به مالباخته را دارد كه بلافاصله كارآگاهان با حضور در بانك، این شخص را دستگیر و در همان تحقیقات اولیه هویت این شخص به عنوان داماد مالباخته شناسایی شد.

با دستگیری مسعود و آغاز تحقیقات در خصوص سرقت گاو صندوق، محل نگهداری گاو صندوق در یك مجتمع مسكونی در شهرك اكباتان شناسایی، بلافاصله هماهنگی لازم قضایی با شعبه 14 بازپرسی دادسرای ناحیه 2 تهران انجام و كارآگاهان در بازرسی از مخفیگاه متهم موفق به كشف گاو صندوق مالباخته به همراه تمامی طلا، جواهرات و اوراق سهام و... شدند ؛ در ادامه رسیدگی به این پرونده، برادر متهم نیز در همان روز دستگیری برادرش دستگیر و به همدستی با مسعود اعتراف كرد.

اعترافات متهم

مسعود در اعترافات اولیه خود عنوان كرد: زمانی كه اختلافات من و همسرم شدت پیدا كرد و تصمیم برای متاركه قطعی شد، یك روز در داخل پاركینگ اقدام به سرقت دسته كلید خانه از داخل ماشین پدرزنم كرده و منتظر زمان مناسبی برای سرقت نشستم ؛ زمانی كه اطلاع پیدا كردم كه پدرزنم به همراه تمامی اعضای خانواده اش قصد رفتن به شهرستان را داشته و تا چند روز دیگر در تهران نیستند، با اطلاع از وجود مقدار زیادی طلا، جواهرات و اوراق مشاركت و سهام در داخل گاو صندوق موضوع سرقت و میزان اموال داخل گاو صندوق را با برادرم در میان گذاشته و تصمیم به سرقت گرفتیم.

به گزارش مركز اطلاع رسانی  پلیس آگاهی تهران بزرگ، با توجه به اعترافات صریح متهمان به ارتكاب سرقت از مالباخته و كشف تمامی اموال توسط كارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، به دستور بازپارس محترم پرونده كلیه اموال به مالباخته بازپس داده شد و هر دو متهم پرونده نیز با قرار قانونی روانه زندان شدند.

:: موضوعات مرتبط: حوادثاقدام به خودکشی یک دختر در خیابان حافظ
نوشته شده در دوشنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۲
ساعت : 14:2
نویسنده : تنکا نیوز
حوالی ساعت ۱۵ دیروز دختر نوجوانی در خیابان حافظ اقدام به خودکشی کرد.در این حادثه دختر نوجوانی حدودا ۱۷ ساله با روپوش مدرسه خودش را از پل عابر پیاده نرسیده به پل حافظ (خیابان فیروزگر) به خیابان انداخت.«فرهاد» یکی از شاهدان عینی ماجرا به خبرنگار پارسینه گفت:«من دیدم که این دختر از نرده های پل خودش را آویزان کرده.ابتدا تصور کردم چیزی مثل شال یا لباسش از پل آویزان شده و می خواهد آن را بردارد.اما لحظاتی بعد خودش را از نرده های پل آویزان کرد.چیزی حدود ۱۰ ثانیه با دست هایش از پل آویزان بود و قبل از آنکه ما بتوانیم کاری بکنیم،خودش را پرت کرد.»

Khodkos اقدام به خودکشی یک دختر در خیابان حافظ (+عکس)

بر اساس مشاهدات خبرنگار پارسینه این دختر ظاهرا آسیب جدی ندیده بود و تنها بهت زده به جمعیت زیادی که دورش جمع شده بودند نگاه می کرد و چند بار نیز کلمه «مامان» را تکرار کرد.

 

KhodkoshiKa اقدام به خودکشی یک دختر در خیابان حافظ (+عکس)

نکته جالب اینکه در این حادثه هم تجمع مردم و ماشین ها برای تماشای حادثه،ترافیک سنگینی ایجاد کرد و مانع از امداد رسانی به موقع شد.البته باز هم اورژانس با تاخیر به محل اعزام شد.«حامد» یکی از کسبه محل که برای نخستین بار به اورژانس تلفن کرده بود،گفت:«آمبولانس تقریبا ۲۰ دقیقه بعد به محل رسید و چند دقیقه ای هم در ترافیک خیابان معطل ماند.من از راننده آمبولانس پرسیدم چرا دیر آمده و او گفت مرکز اورژانس نشانی درستی به آنها نداده و ابتدا به خیابان آبان در همین محدوده رفته اند.»

با انتقال مصدوم توسط اورژانس،خیابان خلوت و ترافیک عادی شد.

:: موضوعات مرتبط: حوادثکاندیدا شدن مشهورترین کارگردان‌های سینما برای ریاست جمهوری
نوشته شده در دوشنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۲
ساعت : 14:1
نویسنده : تنکا نیوز

از انتخابات دولت هفتم به این سو تبلیغات انتخاباتی نامزدها در صدا و سیما باب شد. در ابتدا این قضیه برای جلوگیری از هزینه‌های بالای تبلیغاتی کاندیداها پیشنهاد شد و مسئولین امر از هر چهار کاندیدای آن دوره خواستند که در چاپ پوستر و بولتن و انواع تبلیغات میدانی دیگر صرفه جویی کرده و به جای آن در تلویزیون مستقیما با مردم صحبت کنند.
در همان دوره به غیر از فرصت گفتگوی نامزدها با مردم در تلویزیون به آن‌ها اجازه داده شد که هر کدام یک فیلم مستند هم از سیما پخش کنند و شروع چنین رسمی را باید از همان دوره دانست. البته سال ۷۶ نام هیچ کارگردانی به عنوان سازنده‌ی فیلم‌های تبلیغاتی درز نکرد و سال ۸۰ هم وضع به همین منوال بود تا اینکه در سال ۸۴ حضور پرشمار چهره‌های شاخص سیاسی در عرصه انتخابات به همراه نام‌هایی پرآوازه فیلمسازی فضای انتخابات را تا حدود زیادی سینمایی کرد از همان دوره بود که پخش مستندهای انتخاباتی از محدودیت آنتن تلویزیون خارج شد و سی دی های تبلیغاتی در کوچه و خیابان‌های شهر توسط اعضای ستادهای مختلف بین مردم توزیع شدند.
در سال ۸۸ هم همه‌ی مردم منتظر بودند تا ببینند که فیلم هر نامزدی را کدام کارگردان می‌سازد و فضای انتخابات آن دوره هم از این جهت هیجان کافی را داشت اما ظاهرا فیلمسازها در این دوره به ساخت آثار تبلیغاتی علاقه کمتری نشان می‌دهند.

به طور کلی باید گفت که تا به حال هیچ گاه تکلیف جایگاه یک فیلمساز در ستاد انتخاباتی نامزدها کاملا تعریف نشده و احتمالا در انتخابات پیش رو همین قضیه مشکل ساز خواهد شد.
فیلم ساختن یک کارگردان برای هر کاندیدای تلویحا به معنای حمایت این هنرمند از آن نامزد انتخاباتی هم هست و تا همین الان بیش از بیست نفر احساس تکلیف کرده و وارد صحنه شده‌اند و این طور که پیش می‌رود اگر انتخابات را دو سه ماه عقب بیندازیم این تعداد از شماره صد هم تجاوز خواهد کرد و ممکن است برای اینکه به همه نامزدها سازنده فیلم تبلیغاتی برسد، مجبور به واردات از خارج کشور شویم این جاست که یاد صادرات بی‌رویه هنرمندان به خارج از کشور می‌افتیم و گسترش پدیده(سینمای دور از خانه تاسف بارتر از هر زمان دیگری به چشم می‌آید.

سینمای ایران در طول تاریخ حیاتش هیچ گاه تا این حد دچار معضلات و مشکلات گوناگون نبوده و متاسفانه کلمات هیچ یک از نامزدهای تاکنونی در صحنه انتخابات پیش رو، چیز قابل عرضی در حمایت از مسئله فرهنگ دیده نمی‌شود تا هیچ کس به فکر سینما نیست و برای سینماگرانی که نسبت به وضعیت خود حساسیت دارند بد نیست که خودشان احساس تکلیف کرده وارد صحنه کاندیداتوری شوند بلکه کشتی سینما از گل بدرآید.

:: موضوعات مرتبط: سياسي، هنرزنی که سر شوهر عمه متجاوزش را برید/ این زن، اسطوره زنان ترک شده +
نوشته شده در دوشنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۲
ساعت : 13:59
نویسنده : تنکا نیوز

زن روستایی در ترکیه ای است به اسطوره ای در میان زنان ترک تبدیل شده است.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب ؛ “نوین یلدریم” مدت ۸ ماه توسط شوهر عمه اش “نورالدین قادر” مورد تجاوز جنسی قرار گرفت و این امر باعث یک بارداری ناخواسته شد.
Zane Torki زنی که سر شوهر عمه متجاوزش را برید/ این زن، اسطوره زنان ترک شده + تصویر

این اتفاق زمانی رخ داد که شوهر این زن که یک کارگر فصلی است برای کار به یک روستای دیگر رفت و این زن در خانه تنها بود که شوهر عمه اش از دیوار خانه او بالا می رفت و از او عکس میگیرد و سپس تهدید به انتشار آنها میکند و پس از آن به زور به او تجاوز میکرد.

اما اینبار او که از این وضعیت خسته شده بود منتظر آن مرد شیطان صفت شد و زمانیکه او از دیوار پایین پرید با اسلحه پدرش ۲ بار به او شلیک کرد و سپس یک گلوله هم به آلت تناسلی او زد و زمانیکه فهمید او مرده است سرش را از تنش جدا کرد و درحالیکه سر بریده او را به دست داشت به میدان دهکده رفته و فریاد زد این سر مردی است که عصمت مرا لکه دار کرده است از این به بعد باید به فرزندان من بگویید بچه های زنیکه عصمتش را زنده کرد.

:: موضوعات مرتبط: عمومیدرخواست پوتین از اسد درباره پاسخ به حمله اسرائیل
نوشته شده در دوشنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۲
ساعت : 13:29
نویسنده : تنکا نیوز
پ پ

درخواست پوتین از اسد درباره پاسخ به حمله اسرائیل

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، از سوریه خواسته است كه تا زمان تماس با باراك اوباما رئیس جمهور آمریكا، از هرگونه اقدامی در این باره خودداری كند.

ناصر قندیل نماینده سابق پارلمان لبنان روز یكشنبه در گفتگو با شبكه خبری العالم اظهار داشت: عملیات دیروز با شكست مواجه شد و سوریه به روسیه اعلام كرد كه به این اقدام رژیم صهیونیستی پاسخ شایسته ای خواهد داد، اما ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه، خواستار مهلتی برای تماس با باراك اوباما رئیس جمهور آمریكا شد و هنوز نتیجه شش بار تماس تلفنی در این باره منتشر نشده است و معلوم نیست آیا آمریكا و روسیه متعهد شده اند كه رژیم صهیونیستی را از این بحران نجات دهند و از جنگ در سوریه خارج نمایند، یا این كه پاسخ چندان شایسته ای به درخواست بشار اسد نداده اند.

وی افزود: حملات رژیم صهیونیستی در حالی به سوریه صورت می گیرد كه پیشروی گسترده ارتش سوریه در عملیات برای بازپس گیری مناطق تحت اشغال شورشیان در سراسر خاك آن كشور را شاهد هستیم و این امر نشان می دهد ارتش آن كشور توانایی بازپس گیری این مناطق در روزها یا هفته ها و ماه های آینده را دارد.

قندیل تصریح كرد: تحولات اخیر در شرایطی روی می دهد كه جان كری وزیر امور خارجه آمریكا آمادگی خود را برای سفر به مسكو در روز سه شنبه آینده اعلام كرده و قرار است وی در این دیدار، به طور جدی درباره آینده اختلافات روسیه و آمریكا در زمینه مسائل آسیا كه بحران سوریه به عنوان نقطه محوری آن به شمار می آید، مذاكره كند.

این نماینده سابق پارلمان لبنان همچنین تصریح كرد: براساس اطلاعاتی كه در دست داریم، اتاق عملیاتی كه آمریكایی ها در امان پایتحت اردن ایجاد كرده اند، هیچ ارتباطی با موضوع كارشناسان مسائل شیمیایی ندارد، زیرا آمریكایی های حاضر در این منطقه، فرماندهان عملیات و ارتباطات و فرماندهان هدایت عملیات نظامی از خارج میدان نبرد هستند.

قندیل افزود: آنچه شامگاه پنج شنبه اتفاق افتاد، آزمونی برای حمله به مراكزی در داخل حریم فرودگاه دمشق بود. نیروهای شورشی در ابتدا مسئولیت این حمله را به عهده گرفتند، ولی پس از آن آمریكا پیام خود را اعلام و افشا كرد كه این حمله توسط رژیم صهیونیستی انجام شده است.

نماینده سابق پارلمان لبنان خاطرنشان كرد: در این حمله از هواپیماهای پیشرفته  F-18 كه قادر به شلیك موشك از فاصله 60 مایلی هستند، استفاده شده است. هواپیماهای مزبور از سیستم كنترل ماهواره ای با هدف تحت پوشش قرار دادن كلیه نقاط قوت ارتش سوریه در اطراف دمشق، بهره می گیرند تا بدین وسیله زمینه را برای پیشروی گروه های مسلح وابسته به القاعده و جبهه النصره كه در اردن آموزش دیده اند، فراهم كنند.

نماینده سابق پارلمان لبنان خاطرنشان كرد: در این صورت، پیش بینی سید حسن نصر الله دبیركل حزب الله تحقق خواهد یافت كه در سخنانی اظهار داشت 'تهدید امنیت سوریه از خارج از آن كشور باعث برافروخته شدن آتش جنگی تمام عیار خواهد بود كه هیچ كس در منطقه از آن در امان نخواهد بود و نتیجه این امر به زودی مشخص خواهد شد'.

یادآور می شود جنگنده های رژیم صهیونیستی بامداد امروز یكشنبه مركز تحقیقات علمی در جمرایا در ریف دمشق را بمباران كردند. از سوی دیگر منابع رسانه ای اعلام كردند دفاع ضد هوایی سوریه توانست یك هواپیمای جنگی رژیم اشغالگر قدس را كه درصدد حمله به دمشق بود هدف قرار دهد.

:: موضوعات مرتبط: عمومیهواداران حسن روحاني دستبند "بنفش" بستند
نوشته شده در دوشنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۲
ساعت : 13:28
نویسنده : تنکا نیوز
همايش ستاد حاميان حسن روحاني بدون حضور وي برگزار شد.
به گزارش خبرنگار احزاب باشگاه خبرنگاران؛ همايش "نکوداشت زنان و آموزگاران بزرگ سرزمين کهن" پنج‌شنبه شب از سوي ستاد حاميان حسن روحاني در حسينيه خويي‌ها برگزار شد كه با حاشيه‌هايي همراه بود.

* حسن روحاني برخلاف برنامه‌هاي گذشته  در جمع حاميانش حاضر نشد و برنامه بدون حضور وي برگزار شد.

* در بیرون حسینه، بنرهای بزرگ برای خیر مقدم از حضور هنرمندان و بازیگران سینما و تلویزیون نصب شده بود.

* چهره‌هاي شناخته شده‌اي چون منوچهر آذري، کيانوش گرامي‌ و احمد پورمخبر در ميان شرکت‌کنندگان در همايش بودند.

* حجت‌الاسلام يونسي سخنران همايش بود که بحث خود را به موضوع خانواده در اسلام اختصاص داد.

* از نکات جالب توجه پخش بروشورهاي تبليغاتي حسن روحاني و دستبندهايي به رنگ "بنفش" در ميان شرکت کنندگان در همايش بود.

* در داخل سالن بادکنک‌های زيادي به رنگ بنفش دیده می‌شد.

*پخش موسیقی‌های پاپ و راک یکی دیگر از حاشیه‌های جالب این همایش انتخاباتی بود.

* بهنام قرباني مجري همايش حاميان حسن روحاني بود.

:: موضوعات مرتبط: سياسيتصویر منتشر شده پیکر مبارک "حجر بن عدی
نوشته شده در دوشنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۲
ساعت : 13:26
نویسنده : تنکا نیوز
تصویری در شبکه خبری الغوطه الشرقیه که وابسته به معارضین سوری است منتشر شد که منتشر کنندگان آن مدعی شدند تصویر پیکر مبارک “حجر بن عدی” می باشد.
به گزارش وبگردی باشگاه خبرنگاران به نقل از عماد نیوز ، پس از انتشار خبر حمله سلفی ها و وهابیون افراطی به مرقد مطهر "حجر بن عدی” و ربودن پیکر مطهر یاور امیرالمومنین (ع) ،  تصویری در شبکه خبری الغوطه الشرقیه که وابسته به معارضین سوری است منتشر گردید که ادعا شده است این تصویر متعلق به پیکر مبارک "حجر بن عدی” ، از صحابه رسول خدا(ص) و امیرالمومنین(ع) می باشد.
دیدار دست اندركاران برگزاری انتخابات با رهبر انقلاب اسلامی
نوشته شده در دوشنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۲
ساعت : 13:25
نویسنده : تنکا نیوز
صبح امروز دست اندركاران برگزاری انتخابات در حسینیه امام خمینی (ره) با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار كردند.
به گزارش حوزه سياسي باشگاه خبرنگاران به نقل از پايگاه اطلع‌رساني مقام معظم رهبري؛ صبح امروز دست اندرکاران برگزاری انتخابات در حسینیه امام خمینی (ره) با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

مشروح خبر و تصاویر تکمیلی متعاقبا منتشر خواهد شد.

:: موضوعات مرتبط: سياسيدادگاه مهدی هاشمی به وقتی دیگر موكول شد
نوشته شده در یکشنبه پانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۲
ساعت : 23:32
نویسنده : تنکا نیوز
:02
پ پ

دادگاه مهدی هاشمی به وقتی دیگر موكول شد

اولین جلسه رسیدگی به پرونده مهدی هاشمی صبح امروز در دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ناصر سراج آغاز شد، ولی مهدی هاشمی از دادگاه تقاضای مهلت كرد كه با این درخواست موافقت شد.

جلسه دادگاه مهدی هاشمی بر اساس اعلام قبلی صبح امروز یكشنبهآغاز و مهدی هاشمی به همراه فائزه و فاطمه هاشمی و همچنین محمود علیزاده طباطبایی وكیل مدافع ‌ وارد دادگاه انقلاب شدند.

خبرنگاران و عكاسان رسانه‌ها در مقابل محل برگزاری دادگاه حضور داشتند و اطلاعی از علنی یا غیرعلنی برگزار شدن دادگاه به آنها داده نشده بود.

با گذشت حدود یك ساعت از زمان برگزاری دادگاه، مهدی هاشمی به همراه وكیل مدافعش از دادگاه خارج شده و به خبرنگاران اعلام كرد كه با تقاضای استمهالش موافقت شد.

این درحالی است كه مهدی هاشمی در بدو ورود به دادگاه درباره روند برگزاری جلسه دادگاه امروز گفته بود: بنده اطلاعی ندارم. نتیجه جلسه امروز بعدا مشخص خواهد شد.

در بدو ورود به دادگاه نیز خواهر مهدی هاشمی با صدای بلند گفت: بعد از پایان جلسه امروز مصاحبه مفصلی با رسانه‌ها انجام خواهیم داد

:: موضوعات مرتبط: سياسيقیمت بنزین با یارانه 250 هزار تومانی 2160 تومان می‌شود
نوشته شده در یکشنبه پانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۲
ساعت : 23:32
نویسنده : تنکا نیوز
پ پ

جزئیات كامل 3 سناریوی دولت برای فاز دوم هدفمندی

قیمت بنزین با یارانه 250 هزار تومانی 2160 تومان می‌شود

دبیر هدفمندسازی یارانه‌ها با اعلام جزئیات كامل 3 سناریوی مشخص دولت برای اجرای گام دوم هدفمندسازی یارانه ها گفت: در سناریوی اول، قیمت بنزین 1060 تومان و در سناریوی سوم حدود 2160 تومان خواهد بود، البته پیشنهاد دولت اجرای سناریوی 3 بوده است، ضمن اینكه مبلغ 250 هزار تومان اعلام شده توسط رئیس جمهور متعلق به سناریوی 3 است.

محمدرضا فرزین امروز یكشنبه در نشستی خبری در باره هدفمندی یارانه ها گفت: با توجه به اینكه در آستانه انتخابات ریاست جمهوری قرار گرفته‌ایم، افكار عمومی در مورد نقاط قوت و ضعف نحوه اجرای آن و ... تحلیل‌هایی می كنند. كمتر كاندیدای ریاست جمهوری بر اهمیت و ضرورت اجرای هدفمندسازی یارانه ها تأكید نمی كند و همه به دنبال این هستند كه در آینده طرح را ادامه دهند.

دبیر هدفمندسازی یارانه ها با بیان اینكه طرح در افكار عمومی قابل قبول است و مردم مدافع اجرا و خواهان ادامه آن هستند، افزود: قانون هدفمند سازی یارانه ها در سال 90 یعنی اولین سال اجرای خود 17.5 میلیارد دلار صرفه جویی ارزی برای كشور به همراه داشت كه دلیل آن شیب مناسب قیمتها بود. نمونه بارز آن قیمت حامل های انرژی است كه طی 28 ماه گذشته كه از اجرای طرح می گذرد، تغییری نكرده است.

فرزین با اعلام اینكه در سال 90، ضریب جینی در شهر و روستا شدیداً بهبود یافته است، افزود: نسبت 10 درصد درآمد اغنیا به فقرا در سال 90، به زیر 10 درصد یا به عبارت صحیح تر به 9.38 درصد رسیده كه برای اولین بار در تاریخ كشور رخ داده است. به معنای دیگر، نسبت درآمد فقرا به اغنیا شدیدا بهبود یافته و این موضوع را آمارهای مركز آمار ایران نشان می دهد، یعنی توزیع درآمد در سطح كشور بهبود یافته است.

وی با بیان اینكه دولت منابع انرژی كشور را با اجرای هدفمند سازی یارانه ها مدیریت كرد و باعث كاهش قاچاق سوخت، صرفه جویی منابع انرژی و تغییر روند مصرف تولید خانوار شد، گفت: اینكه گفته می شود اجرای هدفمندی یارانه ها و پرداخت یارانه های نقدی با كسری بودجه مواجه شده و سازمان هدفمندی از بانك مركزی برای ادامه اجرای آن استقراض كرده است، صحیح نیست. همچنین اینكه گفته می شود سازمان از تولید حمایت نكرده و تولید دچار مشكل شده است، منطقی نیست.

دبیر ستاد هدفمندی یارانه ها با اعلام اینكه تا پایان سال 91 با اجرای هدفمندی یارانه ها 91 هزار میلیارد تومان پول پرداخت شده است،اظهارداشت: این در حالی است كه تنها در ابتدای اجرای طرح 9 هزار میلیارد تومان تنخواه اخذ شد كه هم اكنون 5 هزار و 700 میلیارد تومان آن باقی مانده و بخشی از تنخواه اخذ شده را بازپرداخت كردیم، با این حال، بیش از این رقم، رقمی كه باقی مانده از دستگاه های تولید انرژِی و توانیر طلبكاریم.

به گفته فرزین، با اجرای هدفمندی یارانه ها به هیچ وجه نقدینگی كشور افزوده نشده و از منابع خود استفاده كردیم، همچنین نرخ رشد نقدینگی از سال 84 تا 90، كه اولین ماههای اجرای هدفمندی یارانه ها در سال 90 رخ داده است، پایین ترین نرخ رشد را در همین سال نشان می دهد.

فرزین گفت: نرخ رشد پایه پولی در سال 90 به حدود 11.4 درصد رسیده كه در 7 سال قبل از آن بالاترین رقم در این خصوص بوده است. در شهریور و بهمن ماه 91 دو شوك ارزی رخ داد كه منجر به نوسانات قیمتی شدیدی شد. بنابراین افزایش قیمتها به دلیل اجرای هدفمندی یارانه ها نبوده و هدفمندی آثار خود را در پایان سال 90 تخلیه كرده است. در اصل مباحث نوسانات نرخ ارز هیچ ارتباطی به هدفمندی یارانه ها نداشته است.

دبیر هدفمند سازی یارانه ها با تأكید بر اینكه در كشور بیش از 10 درصد از خانوارها از دریافت یارانه ها قابل حذف نیستند، زیرا آسیب خواهند دید، گفت: طرح تحول مالیاتی بر روی نظام شناسایی افراد و درآمد آنها در اجرای هدفمندی و در مجموع حذف برخی از خانوارها از دریافت یارانه نقدی كمك خواهد كرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد اجرای فاز دوم هدفمند سازی یارانه ها، عنوان كرد: در جلسات مشترك دولت و مجلس سناریوهای مشخصی توسط دولت به صورت كتبی ارائه شد، در اصل دولت 3 سناریو مشخص در این خصوص دارد و آنچه دولت به مجلس ارائه كرده است، سناریوی یك بوده، این در حالی است كه احساس كردیم توافقی در مجلس بر سر اجرای سناریوی 2 و 3 وجود ندارد؛ گرچه پیشنهاد دولت اجرای سناریوی 3 بوده است.

وی ادامه داد: براساس سناریوی اول، قیمت بنزین 1060 تومان خواهد بود، یعنی قیمت بنزین 2 برابر هم نخواهد شد و در سناریوی سوم حدود 2160 تومان خواهد بود، بر این اساس اینكه برخی ها مطرح می كنند با اجرای گام دوم هدفمند سازی یارانه ها قیمت بنزین 3 هزار تومان خواهد شد، صحیح نیست.

فرزین با بیان اینكه در حال حاضر در حال مذاكره با مجلس برای اجرای گام بعدی هدفمند سازی یارانه ها هستیم و خواهان توافق با آنها می باشیم، تاكید كرد: بهتر است كه دست دولت برای ادامه اجرای گام اول باز باشد كه البته هرگونه تغییری برای گام اول برای كشور خطرناك است و شرایط را سخت می كند یا اینكه مجلس اجازه اجرای گام دوم را بدهد، البته در این زمینه برای توافق با مجلس در كمیسیون تلفیق حضور خواهیم یافت.

وی با تأكید بر اینكه یارانه نقدی نه قطع می شود و نه كاهش خواهد یافت، گفت: نظر دولت اجرای گام دوم هدفمندی یارانه هاست. افزایش مبلغ یارانه نقدی منوط به اجرای گام دوم است، در غیراین صورت با ادامه اجرای گام اول همان مبلغ یارانه نقدی كه در حال حاضر پرداخت می شود، ادامه خواهد یافت.

به گفته فرزین، با اجرای هدفمندی یارانه ها سالانه 40 هزار میلیارد تومان به خانوار پرداخت می‌شود و ادامه شرایط موجود نیازمند تامین چنین مبلغی در سال است.

وی گفت: هیچ عددی در سناریوی اول پیشنهادی دولت در مورد مبلغ یارانه نقدی ارائه نشده است و مبلغ 250 هزار تومان اعلام شده توسط رئیس جمهور متعلق به سناریوی 3 است.

فرزین ادامه داد: دولت با اجرای هدفمند سازی یارانه ها حتی یك ریال با كسری مواجه نشده و هیچ پولی از هیچ دستگاهی دریافت نكرده است. برای ادامه اجرای قانون از محل درآمد حامل های انرژی و اصلاح ردیف های بودجه بوده است

:: موضوعات مرتبط: عمومیحُجربن عَدی كه بود و چگونه فرزندش را قربانی امیرمومنان(ع) كرد؟
نوشته شده در یکشنبه پانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۲
ساعت : 23:31
نویسنده : تنکا نیوز
پ پ

حُجربن عَدی كه بود و چگونه فرزندش را قربانی امیرمومنان(ع) كرد؟

حجر از صحابی مخلص و با وفای رسول خدا(ص) بود و پس از رحلت ایشان پیوسته در كنار علی(ع) و از یاران خاص و علاقه‌مندان وفادار امیرمؤمنان بشمار می‌رفت، بنابراین علاقه او به علی(ع) و جاذبه علی در دل او، مثل سایر علاقه‌ها و مانند سایر جاذبه‌ها نبود، بلكه این پیوند و كشش و رای همه محبت‌ها و پیوندها و عادی بود.

در منابع تاریخی حادثه و واقعه‌ای در ارتباط با این شخصیت برجسته ذكر شده است كه نشان از عمق اعتقاد راسخ و خلل ناپذیر او و علاقه و محبتش به امامت مولای متقیان امام علی(ع) است.

نقل شده زمانی كه حُجربن عَدی را برای قتل بردند از او پرسیدند آیا اول خودت را بكشیم یا فرزندت را؟ حجر به قاتل خود گفت: اگر سرِ آن داری كه فرزندم را بكشی او را پیش از من گردن بزن! جلّاد فرزند را گردن زد. به حجر گفتند چرا در داغ فرزندت شتاب كردی؟. گفت: بیم آن داشتم كه چون او برق شمشیر را بر گردن من ببیند،بهراسد و دست از ولایت علی(ع) بردارد و آن‏گاه میان من و او در اقامتگاه جاوید كه خداوند صابران را به آن وعده فرموده جدایی افتد1'.

نگاهی به زندگانی حجربن عدی

درباره زندگانی و نحوه تشرف حجر به دین مبین اسلام و ویژگی‌های او چنین نوشته‌اند كه: در نوجوانی همراه برادرش «هانی بن عدی» به حضور پیامبر اسلام (ص) شرفیاب شد و به آئین اسلام گروید2'.

گوهر شخصیت او در پرتو اسلام درخشندگی یافت و وجود او كه كانون مشتعل استعدادها و شایستگی‌های شگرف بود، نضج و تكامل یافت و به حدی رسید كه تاریخ نگاران درباره او می‌نویسند:« او با اینكه در زمان پیامبر از نظر سن و سال جوان بود، از یاران با فضیلت و عالیقدر آن حضرت بشمار می‌رفت3'. او از دوران حیات پیامبر چیزی درك نكرد و پس از اندك زمانی كه از مسلمانی او می‌گذشت،پیامبر از دنیا رفت، به همین جهت تاریخ، مشخصات بیشتری از كوشش‌ها و مجاهدت‌های حجر را در زمان حیات پیامبر اسلام ثبت نكرده است و در جنگ‌های زمان آن حضرت نیز اسم او به چشم نمی‌خورد، ولی در فتح شام یكی از سربازان فاتح بود و او بود كه «مرج عذرا» را فتح كرد و نیز در جنگ «قادسیه» شركت داشت.

حجر مرد هدف و عقیده و شیفته امامت

حجر مرد هدف و عقیده بود، او به مردان حق و فضیلت عشق می‌ورزید، او هنگام مرگ « ابوذر» در « ربذه» همراه « اشتر» بر بالین او حاضر شد، آری مردان خدا از همرزمان خود، چنین یاد می‌كنند! حجر، پس از رحلت پیامبر(ص) پیوسته در كنار علی بود و از یاران خاص و علاقه‌مندان وفادار امیرمؤمنان بشمار می‌رفت، لیكن علاقه او به علی(ع) و جاذبه علی در دل او، مثل سایر علاقه‌ها و مانند سایر جاذبه‌ها نبود، بلكه این پیوند و كشش، و رای همه پیوندها و كشش‌های عادی بود.

حجر كه شیفته حق و عدالت و تشنه فضیلت و مردانگی و پیرو راستین اسلام بود، همه اینها را در وجود علی می‌دید، و علی كه در زمان خلافت كوتاه مدتش برای استقرار حكومت عادلانه اسلامی نیازمند مردان وارسته و مبارز و حق طلب بود، حجر را عنصری شایسته برای این هدف می‌دید، به همین دلیل حجر در اخلاص و فداكاری در راه علی به حدی رسیده بود كه در میان یاران علی (ع) نمونه بود.

او در هر سه جنگی كه در مدت خلافت امیرمؤمنان (ع) پیش آمد، یعنی جنگ صفین، نهروان، و جمل، در ركاب آن حضرت شمشیر می‌زد! او در جنگ صفین فرماندهی قبیله خود «كنده» و در جنگ نهروان فرماندهی جناح چپ سپاه علی (ع) را به عهده داشت.

حجر در راه علی و برای سركوبی دشمنان داخلی اسلام، همه خطرها را به جان می‌خرید و از هیچ گونه فداكاری دریغ نمی‌ورزید. او پیش از شروع جنگ صفین، روزی پشتیبانی خود را از امیرمؤمنان چنین اعلام كرد: ما، زاده جنگ و فرزندان شمشیریم، می‌دانیم جنگ را از كجا باید شروع كرد و چگونه از آن بهره برداری نمود، ما با جنگ بزرگ شده و آن را آزموده و خوب شناخته‌ایم. ما، دارای یاران نیك، خویشان و عشیره فراوان، رأی آزموده، و نیروی پسندیده‌ای هستیم، اینك اختیار ما در دست توست، اگر به شرق یا غرب جهان بروی، در ركاب تو هستیم و هر چه دستور بدهی اطاعت می‌كنیم.

علی (ع) پرسید: آیا همه افراد قبیله‌ات همین رأی را دارند؟ عرض كرد: من جز نیكی از آنان ندیده‌ام، و اینك از طرف همه آنان دست وفاداری و پیروی به سوی شما دراز می‌كنم. امیرمؤمنان (ع) از این ابراز وفاداری خوشحال شد و درباره او دعا كرد.

منابع:

1- المجالس السنیة 3 / 86

2-اسدالغابه /1/385

3-الاستیعاب /1/355

4-طبقات ابن سعد /6/355

5- شخصیت‌های اسلامی شیعه، آیت‌الله جعفر سبحانی

:: موضوعات مرتبط: مذهبيقیمت روغن نباتی 10 درصد كاهش یافت
نوشته شده در یکشنبه پانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۲
ساعت : 23:30
نویسنده : تنکا نیوز
پ پ

پس از افزایش 30 تا 35 درصدی؛

قیمت روغن نباتی 10 درصد كاهش یافت

فهرست قیمت محصولات عمده تولیدی شركت‌های روغن نباتی با احتساب كاهش 10 درصدی نسبت به قیمت‌های مصوب اول اردیبهشت ماه اعلام شد.

در حالی كه در ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری قیمت انواع روغن نباتی تولید كارخانه‌های داخلی با افزایش 30 تا 35 درصدی مواجه شد، اعتراضات بعد از این افزایش قیمت باعث شد تا انجمن صنایع روغن نباتی به فكر كاستن از افزایش قیمت روغن نباتی بیفتد.

در همین راستا انجمن صنایع روغن نباتی در راستای سیاست‌های تنظیم بازار و به منظور جلوگیری از وقفه در تولید و عرضه روغن نباتی، قیمت احجام عمده روغن را با احتساب كاهش 10 درصدی اعلام كرد.

قرار است برای سایر احجام و بسته‌بندی‌های خاص نیز براساس توافق 10 درصدی كاهش نسبت به قیمت مصرف‌كننده عمل خواهد شد.

معاون توسعه بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت امروزاز كاهش 20 درصدی قیمت انواع روغن نباتی خبر داده و گفته بود كه این كاهش ظرف روزهای آینده در بازار مشاهده می‌شود.

 دلیل اصلی افزایش قیمت انواع روغن نباتی حذف ارز مرجع واردات روغن خام است. آخرین بار در مهر ماه سال 1391 قیمت روغن نباتی با مصوبه سازمان حمایت افزایش یافته بود. در آن تاریخ نیز قیمت انواع روغن حدود 17 درصد افزایش یافته بود. در ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری نیز قیمت انواع روغن نباتی بین 30 تا 35 درصد افزایش یافت.

:: موضوعات مرتبط: اقتصادیقیمت های جدید محصولات سایپا و ایران خودرو اعلام شد
نوشته شده در یکشنبه پانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۲
ساعت : 23:29
نویسنده : تنکا نیوز
پ پ

قیمت های جدید محصولات سایپا و ایران خودرو اعلام شد

شركت های ایران خودرو و سایپا قیمت فروش تعدادی از محصولات خود را كه به تصویب شورای رقابت رسیده است اعلام كردند.رئیس شورای رقابت نیز گفت: قیمت های جدید تفاوت چندانی با قیمت هایی كه قبلا شورای رقابت اعلام كرده است ، ندارد.

مدیر بازاریابی و فروش ایران خودرو در مصاحبه با واحد مركزی خبر با اشاره به توافق نهایی خودروسازان با شورای رقابت اعلام كرد: از فردا فروش محصولات ایران خودرو با قیمت مصوب شورای رقابت آغاز خواهد شد .

عبدالله بابابی قیمت جدید فروش 14 محصولی را كه قیمت آن با شورای رقابت نهایی شده است به این شرح اعلام كرد:

- پژو 405 بنزینی جی. ال. ایكس با كیسه هوای راننده 22 میلیون و 180 هزار تومان

- پژو 405 دو گانه سوز جی. ال. ایكس با كیسه هوای راننده 23 میلیون و 660 هزار تومان

- پژو 405 بنزینی اس.ال.ایكس با كیسه هوای راننده 23 میلیون و 110 هزار تومان

- پژو پارس سال با كیسه هوای راننده 26 میلیون و 970 هزار تومان

- پژوپارس معمولی دوگانه سوز با كیسه هوای راننده 28 میلیون و 280 هزار تومان

- سمند ال.ایكس سال بنزینی با كیسه هوای راننده 23 میلیون تومان

- سمند ال.ایكس سال دوگانه سوز با كیسه هوای راننده 24 میلیون و 850 هزار تومان

- سمند ال.ایكس ؛ ایی.اف.سون بنزینی با كیسه هوای راننده 24 میلیون و 280 هزار تومان

سمند ال.ایكس ؛ ایی.اف.سون پایه گاز سوز با كیسه هوای راننده 25 میلیون و 690 هزار تومان

- سمند اس.ایی با كیسه هوای راننده 20 میلیون و 620 هزار تومان

- وانت باردو بنزینی با ترمز ضد قفل 10 میلیون و 810 هزار تومان

- وانت باردو بنزینی با ترمز ضد قفل جدید 10 میلیون و 870 هزار تومان

- وانت باردو دوگانه سوز با ترمز ضد قفل 12 میلیون و 310 هزار تومان

- وانت باردو دوگانه سوزبا ترمز ضد قفل جدید 12 میلیون و 820 هزار تومان .

آقای بابایی درباره قیمت و زمان فروش سایر محصولات این شركت  نیزگفت : به محض اعلام نرخ تورم بخشی سایر محصولات و تائید شورای رقابت ، فروش این محصولات نیز آغاز خواهد شد.

شركت سایپا نیز قیمت سایپا 131 اس ال را براساس توافق با شورای رقابت 14 میلیون و 474 هزار تومان اعلام كرد.

قیمت خودروی تیبا اس ایكس فول هم 18 میلیون و 790 هزار تومان به تأیید رسید.

این شركت اعلام كرد: قیمت بقیه محصولات، محاسبه و به شورای رقابت اعلام شده است و پس از تأیید شورای رقابت به زودی اعلام خواهد شد.

بنابر تصمیم مسئولان شركت سایپا مشتریانی كه خودروهای خود را از 17 بهمن سال گذشته تحویل گرفتند براساس قیمت جدید ، تفاوت دریافت خواهند كرد.

پژویان: نظر خودروسازان با قیمتهای شورا تفاوتی ندارد

رئیس شورای رقابت با بیان اینكه كارگروه خودرو قیمت های محاسبه شده خودروسازان را بررسی كرده است ، گفت: قیمت های جدید تفاوت چندانی با قیمت هایی كه قبلا شورای رقابت اعلام كرده است ، ندارد.

جمشید پژویان در مصاحبه با واحد مركزی خبر گفت: بررسی قیمت های محاسبه شده خودروسازان بر اساس  متغیرهای آنها پایان یافته است و خودروسازان می توانند قیمت ها را روی سایت های خود اعلام كنند.

وی گفت: قیمت های قبلی كه مركز ملی رقابت محاسبه كرده بود در برخی از موارد ، خودروسازان عددها را اشتباه اعلام كرده بودند كه این موارد را تصحیح كرده اند.

پژویان گفت: خود مركز ملی رقابت نیز ممكن است قیمت های جدید را فردا صبح روی سایت قرار دهد.

وی گفت: برای خودروهای غیر از این چهار خودروی پرتولید، روز گذشته خودروسازان متغیرهای لازم را به شورای رقابت ارسال كرده اند و ما نیز آنها را برای محاسبه تورم بخشی به بانك مركزی فرستادیم و روزهای آینده برای این خودروها نیز تورم بخشی محاسبه و قیمت این خودروها قابل محاسبه خواهد شد

:: موضوعات مرتبط: اقتصادی